Ikola 350

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Bagieta64
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2019 13:28
Lokalizacja: Katowice

Ikola 350

Post autor: Bagieta64 »

Witam :) posiadam filtr ikola 350 i tak wszystko pieknie ladnie smogalo wyciaglem do czyszczenia i teraz ma problem zeby zassac wode moze ktoś wie jak pomoc.

Wydzieliłem post z tematu innego Autora.
MOD krzych_100
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.
Jeśli to nie jest wersja maxx, to przy Ikoli 150 robię to tak, że odkręcam korek zalewowy i wkładam oba węże do akwarium, następnie zasysam ustami i zakręcam zawór - tak robię z oboma wężami i mam wodę z wężach. Zakręcam końce węży na króćcach filtra i odkręcam powoli jeden zawór, potem drugi, aż woda spłynie wężami do filtra. Korek dalej mam otwarty aby woda wyparła powietrze. Jeśli woda pojawi się w otworze zalewowym zakręcam zawory oraz korek - mam zalany i odpowietrzony filtr. Po włączeniu jest kilka "bzyknięć" - filtr pozbywa się reszty powietrza.
Reasumując, istota tkwi w zassaniu wody do węży i zlaniu wody wężami do filtra przy otwartym otworze zalewowym.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Bagieta64
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2019 13:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bagieta64 »

Dzieki za pomoc zasysałem wode ale i tak bylo ciezko ale co soe pkazalo nie moglo zassac bo wata blokowala odplyw wiec ja poprawilem i smiga :) a powiedz mi co ile czyscisz taki filterek bo slyszalem rozne opinie ?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Częstotliwość czyszczenia zależy od konkretnego zbiornika i użytych mediów, które w nim siedzą, to nie jest sprawa samego filtra.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Na początku czyściłem dosyć często, może raz w miesiącu :( , ale z racji zmiany węży na marketowe przezroczyste, czyszczę wtedy, kiedy w wężach widzę już osad/nalot.
Zauważyłem też, że im akwarium dłużej funkcjonuje i wytworzy się pewnego rodzaju stan ustabilizowany (może jest to równowaga biologiczna), wówczas częstotliwość czyszczenia spada. W tym roku czyściłem może dwa razy i to tak z przyzwyczajenia bardziej, niż z potrzeby.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ