eheim experience 2426 350 ograniczenie przepływu

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
decu
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2019 4:29

eheim experience 2426 350 ograniczenie przepływu

Post autor: decu »

Witam zakupiłem filtr eheim experience 2426 350 mam akwarium 200l. i wydaje mi się że ten filtr robi mi trochę pralkę czy jak przestawię zawory przyłączające do filtra wejście oraz wyjście na ok. 50% to będzie to bezpieczne dla samego filtra i mechanizmu? instrukcji nie mam w języku polskim mieszkam w Holandii i tutaj go zakupiłem a na stronie producenta również jest nie występuje w naszym języku

Pozdrawiam
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

może translator, słownik jak już chcesz doszukać się informacji na temat kierowania siłą przepływu w twoim modelu?....generalnie jeśli są zawory i jest możliwość skręcenia siły przepływu to prawdopodobnie producent przewidział taką opcję i powinno to być bezpieczne, zawsze możesz do filtra dać gęste media co osłabią przepływ, czy gęstą gąbkę na zasys wody
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Ustaw na 75 procent. Kubłów nie powinno się mocno skręcać. Niebawem się trochę przytka i sam zwolni, chociaż trudno mi uwierzyć, że robi pralkę w 200l, chyba że mamy inne definicje 😀
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
decu
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2019 4:29

Post autor: decu »

translator średnio tłumaczy wolałem zapytać osób mających doświadczenie większe ode mnie a to chyba nic złego :wink: co do wirówki to ryby odrzuca od okolicy wylotu z rury i to nie bezpośredniej bo to normalne ale w okolicy 7-10 cm
ODPOWIEDZ