Woda źródlana do akwarium 120l

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
siekierka7
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2019 9:10

Woda źródlana do akwarium 120l

Post autor: siekierka7 »

Witam,

przeszukuje internet od dłuższego czasu, ale cały czas nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi (głównie jest mowa o podmiankach - mi chodzi o zalanie całego zbiornika). Czy można założyć nowe akwarium i w całości użyć wody źródlanej z Biedronki czy Lidla pakowanej w butelkach 5l? Oczywiście takiej o niskiej zawartości minerałów. Czy będzie to lepsze rozwiązanie niż wlanie bezpośrednio kranówki?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Już o tym pisaliśmy.

Wszystko zależy od tego co masz w kranie i co zamierzasz wlewać do akwarium.

viewtopic.php?t=15460&postdays=0&postor ... na&start=0

Co chcesz osiągnąć wlewając wodę ze sklepu? Czy policzyłeś koszty? Jakie parametry wody mają być docelowo dla obsady?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Nie widzę tu sensu... zazwyczaj woda źródlana ma identyczne parametry jak kranówka.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
siekierka7
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2019 9:10

Post autor: siekierka7 »

Jestem z Bydgoszczy i teoretycznie kranówka jest bardzo dobra, średnio twarda. To moje pierwsze akwarium, więc planuje jakieś proste, mało wymagające roślinki i tak samo z rybkami.

Naczytałem się, że kranówkę trzeba odstawić na 24h itp., a nie mam miejsca w mieszkaniu, ani pojemników aby to zrobić i stąd ten pomysł z wodą butelkowaną. Wiadomym jest, że akwarium musi i tak 'dojrzeć' przed wpuszczeniem rybek.

Co do kosztów, to nie ma to aż takiego znaczenia.

Tutaj jest raport z wodociągów, moje ujęcie to najprawdopodobniej 'Las Gdański'. LINK

Dzięki za pomoc:)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

2-3 wiadra budowlane 20l dużo miejsca nie zajmują a można je wstawić np. do wanny lub pod prysznic (ja trzymam beczkę 30l w sypialni :mrgreen: )
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
siekierka7
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2019 9:10

Post autor: siekierka7 »

Żeby wypełnić całe akwarium to z 5 wiader jest potrzebnych, kwestia też wygody. Zastanawiam się właśnie czy jest sens kombinować z tą wodą źródlaną, czy po prostu wlać bezpośrednio kranówkę dodać Tetra AquaSafe, trochę czasu odczekać i wpuścić rybki.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zalej po prostu akwarium, nie dodawaj żadnej chemii typu AquaSafe bo to jest niepotrzebne i pozwól zbiornikowi dojrzeć.
Do pierwszego wlania wody do akwarium wcale nie trzeba jej odstawiać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Zrób tak, jak pisze Basia. Im mniej chemii na początek tym lepiej.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ