Oświetlenie krewetkarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Markos12
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2019 18:27

Oświetlenie krewetkarium

Post autor: Markos12 »

Witam.
Chcę założyć krewetkarium 25L, rośliny to będą jedynie mało wymagające mchy i to wszystko. Zastanawiam się nad wyborem oświetlenia, a mianowicie nad taką lampką ledową:

https://allegro.pl/oferta/lampka-akwari ... d6604cf017

Z tego co znalazłem o niej w internecie, wychodzi mi 20 lumenów na litr wody. Czy nie będzie to za mało żeby oświetlić zbiornik aby nie był zacieniony? Może ma ktoś u siebie około 20 lumenów/L lub taką lampkę i mógłby pokazać zdjęcia jak świeci?

Do wyboru mam jeszcze taką lampkę:
https://allegro.pl/oferta/jeneca-x5-lam ... 8081767259

Jest 2 razy mocniejsza jednak boję się czy nie doprowadzi to do problemów z glonami :|
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Do krewetkarium z mchami pierwsza wystarczy. W moim opisie masz 30l z 6W lampką.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Markos12
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2019 18:27

Post autor: Markos12 »

Dzięki za odpowiedź, swoją drogą piękne akwarium :D Jednak boję się trochę tego, że ta słabsza, tania, niemarkowa lampka może świecić gorzej od Twojej aquaelowskiej mimo podobnych parametrów na opakowaniu :(
Ta mocniejsza jest w sumie o 8 zł droższa, więc tyle co nic, szczególnie że wolę doświetlone zbiorniki. Jednak czy nie będzie ona powodem plagi glonów? W swoich 30L przy tych 6W miałeś jakieś problemy, nawet małe z glonami?
Mateusz 4321
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2019 14:36
Lokalizacja: woj.Opolskie

Post autor: Mateusz 4321 »

Markos12 pisze:Dzięki za odpowiedź, swoją drogą piękne akwarium :D Jednak boję się trochę tego, że ta słabsza, tania, niemarkowa lampka może świecić gorzej od Twojej aquaelowskiej mimo podobnych parametrów na opakowaniu :(
Ta mocniejsza jest w sumie o 8 zł droższa, więc tyle co nic, szczególnie że wolę doświetlone zbiorniki. Jednak czy nie będzie ona powodem plagi glonów? W swoich 30L przy tych 6W miałeś jakieś problemy, nawet małe z glonami?
Cześć! Ja kiedyś miałem w akwarium 25 litrów lampę 13 W. I wtedy miałem pół akwarium w glonach , więc kup sobie tą słabszą lampkę.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Markos12 Mam jeszcze 30l z mchami z przeznaczeniem na krewetkarium również z lampką 6W - wszystko ładnie rośnie.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ