Podejrzany, wychudzony gupik

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
TheSerek93
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2019 10:49
Lokalizacja: Cieszyn

Podejrzany, wychudzony gupik

Post autor: TheSerek93 »

Witam,

Założyłem już ponad miesiąc temu akwarium 30l. Żywe rośliny, 5krewetek sakura, slimak helenka (mialem problem ze slimakami) i 7 gupików. Nie jestem zielony w temacie akwarystyki, bo aktualnie świętuje powrót do tego hobby po ponad 10latach przerwy. Na początek żeby zachęcić do tego narzeczoną odkurzyłem swoje stare 30l i wpuścilem obsadę którą już wymieniłem. Wszystkie zwierzęta zadowolone poza jednym gupikiem, który od początku wydawał mi się felerny. Trochę wychudzony, jakby zestresowany. Od wczoraj mam wrażenie że lada moment będzie to jego ostatni dzień. Pływa większość czasu przy powierzchni, a w dodatku zauważyłem że zwisają mu odchody z odbytu przynajmniej od 2 godzin. To raczej nie jest normalne :)
Problem polega na tym że wszystkie pozostałe ryby wyglądają wzorowo, a parametry wody są w normie. pH 7.5, GH 10, KH 5, NO3 20, temperatura 25stopni. Podmiana wody ostatnia odbyła się w niedziele na odstaną kranówkę.
Myślałem że może taka jego natura - w końcu od 2tygodni nic mu się nie stało, ale wydaje mi się że od wczoraj za dużo czasu spędza przy powierzchni. Najchętniej bym go odłowił do "izolatki" czyli 23l akwarium, w którym pływa 30 tygodniowych gupików (jeden z gupików był w ciąży i urodził mi w 30l) żeby przypadkiem nie pozarażał mi reszty obsady w 30l. Akwarium 23l jeszcze dojrzewa (ma 2tygodnie) ale parametry już są w normie więc wpuściłem tam narybek do podrośniecia i wyskubania śluzu z korzenia, którego z lenistwa nie wyparzałem w solance. Załączam Wam zdjęcie z dzisiaj. Co sądzicie? Odławiać czy przesadzam? Może ktoś z Was miał doświadczenie z czymś takim...ja nie mam pomysłów. Gdyby to było coś wywołanego samym akwarium to przecież rybka nie byłaby odoosobniona w zachowaniu.

Nie wiem jakie standardy panują na forum jeśli chodzi o wrzucanie zdjęć, ale wrzucam linki do zewnętrznej strony z 3zdjęciami:
https://ibb.co/d25Ctgk
https://ibb.co/KWjZhsr
https://ibb.co/j5Fh4N7
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Cos wyglada jakby chow wsobny zebral zniwo. Ja bym go dal do szklanki I wsadzil do lodowki spiewajac hymny, zeby my sie dobrze zasypialo ;)
TheSerek93
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2019 10:49
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: TheSerek93 »

Dzięki. Poczytałem i chyba miałeś racje. Rybka sama opadła z sił i poszła na drugą stronę. Dzięki!
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Another one bites the dust ;)

Kupując gupiki w akwarystycznych niestety na własne życzenie bierzemy często mutanty czy inne Quasimodo. W interesie sprzedawcy jest żeby się non-stop rozmnażały, bo to czysty zysk dla sklepu.
ODPOWIEDZ