Jaki kubełek do ogólnego akwarium 360L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Ząbiak
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2019 16:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Jaki kubełek do ogólnego akwarium 360L

Post autor: Ząbiak »

Witam wszystkich. Od wczoraj przeglądam tematy w sekcji i niby są podobne tematy ale nie do końca więc postanowiłem założyć nowy.
Zakładam nowy zbiornik. 360L 120x50x60cm. Akwarium ogólne dość gęsto obsadzone roślinami oraz obłożone korzeniami. Obsada... jak to w ogólnym jeszcze do końca nie wiem ale raczej ryby małe do średnich ( największe będą Skalary o ile będą) lecz muszę wziąć pod uwagę że z czasem rybek może być sporo, podłoże substrat i drobny żwir ( 2-4mm )
To tyle info. Teraz moje pytanie. Jaki kubełek wybrać. Od kilku tygodni szukam, przeglądam nowości i nie wiem :(
Rozważam pomiędzy trzema filtrami:

Eheim PROFESSIONEL 4+ 600 2275
1250L/h, 16W, 9.2L pojemności

Aquael Ultramax 1500
1500L/h, 15W, 13,5L pojemności

Fluval FX4
1700L/h, 30W, 14L pojemności

Ot właśnie taki mam dylemat. Czytałem o szczelności tych filtrów i o każdym coś tam znalazłem. Aquael miał cieknące zawory ( podobno już poprawione w najnowszych seriach), Eheim pociła się pompka zalewowa i gdzieś jeszcze. O Fluval’u znalazłem tylko że może przeciekać jak się źle dokręci pompkę która jest na zewnątrz, no ale to nie wada filtra jak użytkownik coś źle zrobi ;) Dodam że nie chciałbym dodawać żadnego małego filtra do środka.
Z góry dziękuję za każdą sugestię i poradę
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

U siebie w takim samym zbiorniku mam starszą wersję Eheima z Twojego posta. Pracuje przez kilka lat bezgłośnie i bezproblemowo. Z nim wykorzystywałem dodatkowo wewnętrzne filtry ale ostatecznie najlepiej sprawdza mi się obecny tandem z Ikola 450.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Ząbiak
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2019 16:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Ząbiak »

Neurochirurg pisze:U siebie w takim samym zbiorniku mam starszą wersję Eheima z Twojego posta. Pracuje przez kilka lat bezgłośnie i bezproblemowo. Z nim wykorzystywałem dodatkowo wewnętrzne filtry ale ostatecznie najlepiej sprawdza mi się obecny tandem z Ikola 450.
Z innej beczki, tak na marginesie, zajrzałem do Twojej galerii &#8222;Brzankarium&#8221; i chciałem zapytać jakie podłoże miałeś na początku? Pierwsze zdjęcia w pierwszym poście. Dzięki
qwojtek
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2015 23:13

375l

Post autor: qwojtek »

Ja u siebie używam unimax 250 oraz ultramax 2000, jednak cały czas uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie sump , przy wymianie baniaka na większy szafka z sumpem będzie według własnego projektu.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Z innej beczki, tak na marginesie, zajrzałem do Twojej galerii &#8222;Brzankarium&#8221; i chciałem zapytać jakie podłoże miałeś na początku? Pierwsze zdjęcia w pierwszym poście. Dzięki
Zupełnie jałowe - czarny żwir kwarcowy.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ