Jak posklejać akwarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Age
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2019 21:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jak posklejać akwarium

Post autor: Age »

Nurtuje mnie jedna myśl, miamowicie jak samemu skiejć baniaczek z jakiego szkła i wogule. Czy lepiej będzie jak udam się z tym do szklarza? Czy ktoś z was coś takiego robił wcześniej?
Gotowe akwaria mnie nie zachwycają i potrzebuje nie standardowe wymiary.

Przeniosłem do działu "Sprzęt". W dziale "Autorskie rozwiązania" starajmy się prezentować coś, co sami już zrobiliśmy.
MOD krzych_100
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Moim zdaniem nie warto samemu zabierać się za to, lepiej zlecić klejenie fachowcom. Jeżeli chcesz iść do szklarza to też nie do pierwszego lepszego bo klejenie akwarium to nie taka prosta sprawa jakby się wydawało.
Poszukaj w Google jest wiele firm, które zajmują się robieniem "szkiełka" na wymiar - możesz wymyślać z wymiarami czy rodzajem szkła ;)
Age
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2019 21:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Age »

Dzięki mam dwa akwa kupione w zeologu i jestem nie zaowolona. W jednym puszcza dno a w drugim ścianki boczne. Kleiłam już kiedyś akwa dawno temu ale brat zbił. To było dawno więc nie pamiętam co i jak.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Samo klejenie akwarium to nie jest filozofia. Kluczowe jest czystość i staranność w każdym procesie (czyszcznie , nakładanie kleju i wreszcie składanie)
Należy postawić sobie jednak pytanie o sens takiego działania skoro szkło oraz jego przygotowanie (cięcie szlifowanie itp) to najdroższe składniki końcowej ceny .
pimowo pisze:jest wiele firm, które zajmują się robieniem "szkiełka" na wymiar - możesz wymyślać z wymiarami czy rodzajem szkła
Ostatecznie podpisuje się pod wypowiedzią kolegi
ODPOWIEDZ