[60l]Harem bojownika-pytanie

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Maxi
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2006 20:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

[60l]Harem bojownika-pytanie

Post autor: Maxi »

Dzień dobry to moje pierwsze pytanie na forum :wink: Chciałbym się zapytać czy herem bojownika powinien skadać się z 1 samca + 3, 4 czy 5 samic?Drugie pytanie:
Czy w akarium o pjemności 60 L bojki nie zagryzą się na wzajem w takowym heremiku? Słyszalem że samice mogą zdominować samca :x ale mój to bezkitu na maxa ogier jest :lol: czsami też podobno samiec na śmierć zagyza samiczki...proszę o odpowiedż i z góry pozdro.
ps. Szczególnie boje się wpuszcznia wszystki rybek do akwa (w nocy to się tam rzeczy mogą dopiero dziać.....)
10 L - 1x bojownik
60 L - za miesiąc :)
40 L - za jakijś czas..
Pozdrowienia for all!
Awatar użytkownika
Damian
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2006 22:54
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Damian »

Po 1 harem nie herem :)
Po 2 w 60l możesz 1+4 dać :) wszystko zależy od charakteru danej ryby...raz samica samca oskubie raz odwrotnie :)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

A jak dla mnie to akwarium troche przymałe...ale popróbować mozna, tylko szkoda zeby się rybki w nim meczyły, więc jak miała by być jatka miedzy rybami lepiej sie zastanowić.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Nie sądze by 60 l to było za mało dla 5 rybek. Daj do tego akwarium dużo roślin by rybki mogły sie jak by co schować i odpocząć, wtedy będzie wszystko ok. Pamiętaj o roślinach pływających, wśród nich samiec bedzie mógł zbudować gniazdo i będą dawały schronienie samicom.

Pozdrawiam
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
zipfer
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2006 12:28
Lokalizacja: Belchatow

Post autor: zipfer »

Ja u siebie mam 1 samca i 2 samice. Samica bardzo nie lubila samca i zjadla mu cale pletwy rozwiazalem to tak

- akwa 30l
-29 stopni
- duzo kryjowek
samiec zaczol ganiac samice po 2 godzinach znow do duzego akwa i zyja teraz w zgodzie.
Awatar użytkownika
Maxi
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2006 20:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

wkurza mnie to powoli

Post autor: Maxi »

A czy jest szansa aby po prostu żyły w zgodzie? A drugie pytanie brzmi : czy jak raz poobgryzali sobie płetwy będą robićt o dalej?
:?
10 L - 1x bojownik
60 L - za miesiąc :)
40 L - za jakijś czas..
Pozdrowienia for all!
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Zobacz powyższe posty jak miedzy innymi to rozwiązać, a to że dalej sie moga podgryzać niestety jest niewykluczone i może sie tak dziac, że będa robiły to dalej.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
sebastian
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 26 lut 2006 20:08
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: sebastian »

Witam :)
Naturalnym zachowaniem bojowników jest to ,że podgryzają i atakują podobne do nich osobniki :) Dlatego ważne jest zapewnienie słabszym osobnikom odpowiedniej liczby kryjówek żeby mogły zejść dominatorowi z pola widzenia podczas jego ataku :) Uważam że jest to jedyny skuteczny sposób :) Jest to zachowanie właściwe dla wielu gatunków ryb labiryntowatych :)
Pozdrawiam i powodzenia :P
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Jeżeli ryby bedą miały zapewniona odpowiedniąprzestrzeń to nie powinny się podgryzać, ja miałam w akwa 112l parke bojowników (+inne gat. ryb) i żyły w zgodzie, żaden sobie płetwy nie podgryzał, za to gurami budził postrach.
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Dokładnie jak pisze Niki mozna jak najbardziej trzymac te rybki. Miałem je w mniejszym akwa mam teraz w 200l i nawet mi się rozmnozyły a mimo to jest spokój i sielanka a co chwila widzę chca na nowo się rozmnażać. warunki odpowienie to podstawa i wtedy jest spokój.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
zipfer
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2006 12:28
Lokalizacja: Belchatow

Post autor: zipfer »

Ja mam 128l w nim 3 bojowniki i jak pisalem wczesniej samica zrobila z mojego samca tranzwestyte (wygladal jak samica). Kryjowek u mnie duzo i to nic nie dalo, jednak sposob ktory opisalem powyzej dal pozadany efekt i teraz samcowi pletwy odrastaja, a w akwa spokoj wielki.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ