Problem z filtrem tetra ex800plus

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Dominik88
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2019 4:37

Problem z filtrem tetra ex800plus

Post autor: Dominik88 »

Witam

Posiadam uzywany filtr tetra ex800plus, po podłączeniu go mam problem z jego odpowietrzeniem, co jakis czas wypluwa mi powietrze, potrzasanie nic nie daje tzn na chwile jest spokoj by po kilkunastu minutach znowu plulo powietrzem, na włączonym czy odlaczonym jak stoi to nic nie cieknie, ale jak go trzese i ustawie bardziej w pozycji poziomej to cos tam podcieka a chyba nie powinien nie? Wnioskuje ze jest tam jakas niewielka nieszczelnosc i lapie powietrze? Dobrze to rozkminiam? Jak myslicie?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Prawdopodobnie masz rację, przesmaruj uszczelki wazeliną czy łojem trola....nie pomoże to jeszcze może nowe uszczelki...

...jak ja nie lubię używek :wink:
Dominik88
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2019 4:37

Post autor: Dominik88 »

Własnie smarowałem tylko może troche malo bo mialem tylko mala tubke fluvala, jutro kupie wazeline techniczna i zdrowo wszystkie uszczelki potraktuje, narazie je powyjmowalem, osuszylem i nie wygladaja tragicznie, ale dopiero nastepny test pokaze czy coś z tego bedzie
😊... Zachciało sie drugiego kubła do akwa jak wszystko ladnie chulalo bez niego hehe
Dominik88
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2019 4:37

Post autor: Dominik88 »

Nasmarowalem porzadnie wazelina, zmieniłem też weże okazalo sie że waż od zasysu był trochę załamany na akwarium, węże były zwykłe z castoramy strasznie miekkie, teraz zapodałem zbrojony i nie ma prawa się zaginać, odrazu wypływ się zwiekszył😊, sprawdziłem aqua stop i jest tam sucho, myśle ze się ladnie odpowietrzy i już się cieszyłem aleee podchodze, przechylam, i woda z niego cieknie, rozebrałem go i złożyłem jeszcze raz troche poczekam i sprawdze jak będzie cieklo to go chyba spakuje do szafy i o nim zapomne
ODPOWIEDZ