Uszczerbiony zbiornik

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Patrick
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2019 17:53

Uszczerbiony zbiornik

Post autor: Patrick »

Panie i Panowie akwaryści, potrzebuję porady. Mam możliwość nabycia fajnego zbiorniczka Aquael 215 litrów. Jest tylko jeden malutki problem, widoczny na zdjęciu, czyli delikatne uszczerbienie szkła na szybie, która jest podstawą. Moje pytanie jest takie, czy warto ryzykować, czy można to jakoś wzmocnić, czy jednak lepiej nie ryzykować?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.

Zdjęcie załącz na zewnętrznym serwerze, a tutaj wklej odpowiedni link.
Co do uszczerbień, to ja nie ryzykowałbym. Nie znamy wieku szkła, nie wiemy co wcześniej było w zbiorniku, jakie powstawały naprężenia szkła itp.
Akwaria nie są drogie, a nowe akwarium to taki większy komfort psychiczny.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2019 21:48 przez krzych_100, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Akwapark
Administrator
Administrator
Posty: 1549
Rejestracja: 29 lip 2004 18:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Akwapark »

Jestem w tym momencie na kupnie akwarium 240 l i tak z ciekawości poobserwowałem używane (ogłoszenia na olx). To co tam ludzie oferują - uszczerbione, nadpęknięte ale nieprzeciekające, niektóre w miarę nowe ale w stanie jak z lat osiemdziesiątych. Jeszcze rozumiem jakby to było w cenie 1/3 nowego, ale niestety ciężko trafić coś konkretnego.

Tylko nowe.
100%amator
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2019 17:23

Post autor: 100%amator »

W marcu ubiegłego roku też rozglądałem się za używką, znalazłem jeszcze relikt ze stalowych pomalowanych minią kątowników z wklejonymi w nie szybami, najprawdopodobniej jeszcze z okien. Ale koniec końców kupiłem w sklepie zoo 200 [l] za 180 zł, gdzie używki 200/240 [l] były wystawione średnio za 150 zł.
Patrick
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2019 17:53

Post autor: Patrick »

O nawet się niez zorientowałem, że zdjęcie nie wskoczyło :D

Tutaj link do sporego zbliżenia uszkodzenia: https://naforum.zapodaj.net/33dfc6c27991.jpg.html
ODPOWIEDZ