Dioda uv

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Piotrek199108
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2019 19:09

Dioda uv

Post autor: Piotrek199108 »

Witam, mam akwarium 45 litrów od miesiąca i zastanawiam się nad kupnem lampy uv. Mam filtr aquael pat mini i jest do kupienia nakładka z diodą uv. Czy to będzie wystarczające na ten zbiornik? Czy może zainwestować w coś innego. Proszę o pomoc.[/b]
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Lampa uv nie jest jakoś potrzebna w akwarium- bywa przydatna, ale bardzo rzadko...przejrzyj dział galeria- każdy zawarty tam temat pokazuje akwaria i w pierwszym poście zazwyczaj wypisane są technikalia jak rodzaj filtra, światło itd., zwróć uwagę czy korzysta się z lampy UV, nie wiem czy znajdziesz lampę UV u kogoś, a dzienniki pokazują jak "szkiełka" sobie radzą...
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Do Twojego akw wystarczy,tylko po co chcesz kupić? Zbiornik musi "dojrzeć"Masz zakwit? Czy profilaktycznie? Ja też mam problem z czystoscią wody,jest "zapylona" i przyznam mnie to drażni. Pojawiła się sugestia,że filtr nie daje rady...Też szukam lampy uv,tylko do zanurzenia ,bo mam filtr wewnętrzny i cięzko coś dopasować,są tylko na zew.
Piotrek199108
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2019 19:09

Post autor: Piotrek199108 »

Mam problem z czystością wody. Może za dużo wody wymieniłem? Teraz dałem bakterie i od dwóch dni nie świecę światła. Filtr napewno daje radę na ten zbiornik.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Możesz nam więcej napisać o zbiorniku?
Parametry wody?
Podłoże?
Nawożenie?
Oświetlenie, filtracja?
Obsada?
Rośliny?
Podmiany wody?
Zaciemnienie może osłabić rośliny wyższe i zmniejszyć ich konkurencyjność wobec glonów. Nie pomoże na nieklarowność wody.

Nie postępuj chaotycznie. Znajdź przyczynę problemu i od tego zacznij.

Pokaż nam zdjęcia akwarium. Wstaw je na serwer zewnętrzny i podaj nam link.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ