[112] Zajawka na nowo.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Skayki
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2020 22:52
Lokalizacja: Siedlce

[112] Zajawka na nowo.

Post autor: Skayki »

Witam, po wielu letniej przerwie z akwarystyką postanowiłem wrócić do tego ciekawego hobby. Z czym wiąże się też to że postanowiłem dołączę do jakiegoś forum akwarystycznego, aby otrzymywać jakieś porady od osób które mają naprawdę sporą wiedzę w utrzymywaniu i pielęgnacji akwarium.
Dodam parę zdjęć aby pokazać jak wygląda moje akwarium. Mam nadzieję że otrzymam parę wskazówek od Was. Dodam że kiedyś trzymałem pielęgnice typu: cytrynowe, pawieokie, zebry, a później parę gatunków pyszczaków. Więc jest to moje pierwsze akwarium z roślinami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a Tu krótki filmik(muzyka w tle nie do filmiku, akurat skończył się film na PC).
http://wrzucplik.pl/pokaz/1944710---tlj2.html
:lol:


Wiem na pewno że muszę dosypać kamyczków bo trochę za mało kupiłem worków i wystają miejscami korzenie roślin. Co do roślin, nie są ze sklepu tylko od znajomego sobie trochę podebrałem i dla tego niektóre wyglądają jak wyglądają. Czekam na jakieś sugestie co do zmian lub i nie. Wszystkie porady mile widziane. Akwarium 112l, pompka wewnętrzna i filtr zewnętrzny, światło trochę przyciemnione, ponieważ było zbyt mocne i ryby się chowały na dnie akwarium pod roślinami. Ryby: Samiec kakadu, 2samiczki, 4 kiriski albinosy, 1 zbrojnik, 10 żałobniczek i około 20 neonków. Nie za dużo trochę ryb wrzuciłem w ten zbiornik?

Pozdrawiam Adrian
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Nie dosypuj kamyczków tylko piasku .I uzupełnij też informacje zgodnie z regulaminem galerii aby to jakoś poukładane było.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2020 23:47 przez wojtass9, łącznie zmieniany 1 raz.
Skayki
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2020 22:52
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Skayki »

Jakiejś konkretnej firmy i czy jakiś gruboziarnisty czy drobny?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

najlepszy jest piasek z marketu tzn tanio wychodzi,chodzi ,piasek oczywiście z atestem.
Skayki
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2020 22:52
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Skayki »

Ok, dzięki wielkie za wskazówkę. Poczytam jeszcze na forum i myślę że coś jutro dobiorę odpowiedniego. Tylko pytanie jeszcze jedno ile takiego piasku kupić? Mam możliwość po cenie hurtowni w sklepie zoologicznym kupić, ponieważ ktoś z rodziny takowy sklep prowadzi, ale ich rady nie do końca z akwarystyką idą w parze z prowadzeniem tego sklepu. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Ladne ryby, chociaz nie jestem milosnikiem fauny, to mnie sie podobaja :)
Skayki
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2020 22:52
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Skayki »

Dziękuję bardzo, zastanawiam się jeszcze nad parką skalarów żaglowców oczywiście, bo inne są dla mnie beznadziejne. Tylko pytanie czy to nie będzie już zbyt wiele ryb w jednym zbiorniku?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Na skalary masz mocno za małe akwarium.
Pielegniczki wymagają piasku jako podłoża, więc dosyp im porządną warstwę na ten żwir jaki masz.

Nie zauważyłam informacji o paretrach wody. Jakie są?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Skayki
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2020 22:52
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Skayki »

Tak też myślałem właśnie że trochę za małe akwa na skalarki. Skończyły mi się testy do parametrów wody, ale jutro podlece i wezmę ze sklepu. Wieczorem podam jak wyszły testy wody. Wracając do tego żwiru to nie ruszać roślin tylko normalnie podsypać miejscami, czy po całości akwarium?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Po całości.
Skayki
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2020 22:52
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Skayki »

Którą grubość proponujecie? Link dla przykładu podany, ponieważ są różne grubości piasku...
https://allegro.pl/oferta/jasny-drobny- ... 7771186856
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

0,8-1,6.
Skayki
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2020 22:52
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Skayki »

Małe zmiany zostały wprowadzone, takie jak podmieniony żwirek i dana ziemia pod rośliny, trochę miejsca zostało zwolnione dla ryb.

Obrazek
Obrazek

video nagrania:

http://wrzucplik.pl/pokaz/1954132---1hgi.html
http://wrzucplik.pl/pokaz/1954133---vzhs.html
http://wrzucplik.pl/pokaz/1954134---lct7.html
Skayki
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2020 22:52
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Skayki »

Lekkie zmiany, dodam że kakadu miały pierwsze tarło, lecz tylko samiczka pilnowała ikry i wiadomo co się z nią stało. Mam nadzieję że przy 3-4 tarle już nauczy się parka pilnować ikry tak jak należy. Nie wiem tylko co mam zrobić ze ślimakami Helenkami, bo zauważyłem że dwa dostały się do wnętrza kokosa i prawdopodobnie zjadły ikrę. Lecz miałem problem ze zwykłymi ślimakami i stąd była decyzja o wpuszczeniu 8 Helenek do akwarium... Jakieś porady?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Skayki
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2020 22:52
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Skayki »

Mam problem z samcem kakadu, od paru dni tak jakby leży przy dnie i nigdzie nie pływa. Na płetwach nic nie widać, jedyne co zwróciło moją uwagę to ciężkie oddychanie u samca, u innych ryb nie widać takich dolegliwości. Samca mam około 4-5 miesięcy i był kupiony jako młoda rybka, więc odpada chyba to że to ze starości. Jakieś wskazówki, porady? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ