ikola 450 problem

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
KaszaManna
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2020 13:06

ikola 450 problem

Post autor: KaszaManna »

Od tygodnia używam filtra ikola 450 i zauważyłem, ze po tym czasie moc tego filtra zmniejszyła się przynajmniej o połowę. Wkłady w filtrze to gąbka, wata i ceramika, jeden kosz pusty. Ceramiki mam wypełniony cały kosz. Co może być przyczyną słabszą pracą?
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Moc filtra nie spadla a sila przeplywu . Dzieje sie tak , gdyz zastosowales wate , ktora szybko sie zabrudzila
Dlaczego masz pusty kosz w filtrze ?
KaszaManna
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2020 13:06

Post autor: KaszaManna »

Możliwe jest, że filtr jest zapchany tzn włóknina w tak krótkim czasie? Akwarium dopiero założyłem i mam je dopiero tydzień, wiec wydaje mi się, że nie miała jak się zabrodzić tym bardziej, że nie mam jeszcze rybek. A kosz mam pusty bo zwyczajnie nie mam co do tego kosza aktualnie wsadzić. W zestawie było troche ceramiki, gąbka i włóknina która wchodzi do jednego kosza razem z gąbką i węgiel którego nie używam. Bede chciał kupic dodatkową gąbkę.

Z racji, że w zestawie było mało ceramiki (jakieś pół kilo na kosz (chyba) 2,2 l) to dokupiłem kolejny kilogram, tak że jest jej prawie pełny. Czy dobrze zrobiłem, czy kosz nie powinien być zapełniony całkowicie?
KaszaManna
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2020 13:06

Post autor: KaszaManna »

Ale otworzę go i sprawdzę, może rzeczywiście jedynie siła przepływu jest słabsza
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Piszesz : po tym czasie ( tygodniu) moc spadla o polowe , wiec jaki inny powod niz zabrudzenie waty ? Ponadto spadek przeplywu to rzecz normalna . Zapelnij kosze gabka , ceramika , na koniec arkusz lub dwa wlokniny .
KaszaManna
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2020 13:06

Post autor: KaszaManna »

podejrzewałem, że coś mechanicznego zepsuło się w filtrze. Za chwilę go otworzę i sprawdzę, może jest jak piszesz. Choć wątpię że to od zasyfienia, bo przecież nie będę czyścił filtra co tydzień :D
KaszaManna
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2020 13:06

Post autor: KaszaManna »

Problem rozwiązany. Problemem była górna część koszyka w której była włóknina z gąbką która całkowicie zapchała wylot. Teraz pusty kosz dałem na samą góre i przepływ jest taki sam, jak nie lepszy.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Do pustego kosza daj ceramiki- przepływu nie zmniejszy, a filtracja biologiczna zawsze lepsza.
ODPOWIEDZ