[112l]Obsada do akwarium 112l (Pielęgniczki)

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Cuksssss
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2020 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

[112l]Obsada do akwarium 112l (Pielęgniczki)

Post autor: Cuksssss »

Witam. Planuję założyć moje pierwsze akwarium i mam pytanie co do obsady. Wiem ze należy przed wpuszczeniem rybek odczekać 2-3 tygodnie od zalania.
Głównie chcę wpuścić parę Pielęgniczek. Wiem tez ze wymagają odpowiedniego pH i twardości wody. Na podłoże piasek kwarc będzie odpowiedni? Jakie rośliny, kryjówki?
Jakie ryby można do nich dołączyć?
Chętnie poznam Wasze propozycje i wskazówki.

temat przeniosłam do odpowiedniego działu i poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Pielęgniczki A.Południowej, to najprościej drobnica tez z tego rejonu, byleby odpowiadała temp., pH, twardość....na pewno to wiesz, konkretów nie podajesz to konkretów podać nie mogę.

Piasek- dobry wybór; rośliny- polecam z olx w Twoim mieście (jak nie boisz się korona wirus, bo z tego powodu dwoje ludzi juz nie odebrało ode mnie zielska z przycinki...), to co dobrze rośnie u innych na tej samej wodzie co Twoja to czemu u Ciebie miało by rosnąc źle; kryjówki- korzenie, rośliny kiedy urosną, potrzaskane skorupy kokosa...
Cuksssss
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2020 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Cuksssss »

Dziękuję za odpowiedź.
Czy do Pielęgniczek na dno mogę mieć jakieś ślimaki?
Co do obsady przeglądam i myślę o:
- parka Pielęgniczek
-1 zbrojnik czerwony
-2 zbrojnik niebieskich
-10 Neonków
- 6-8 Gupików
czy będzie to dobrze funkcjonowało?
Ewentualnie chciałbym dołożyć jedna rybkę która by się wyróżniała jednak nie mam pomysłu
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Cuksssss pielęgniczki i neonki to musisz dobrać bo masz do wyboru pielęgniczki lubiące chłodniejszą wodę (np. borelki) i do nich lepiej dobrać neony innesa, albo ciepłolubne (np. kakadu) i do nich już czerwone lub simulansy. Gupików bym tu nie dawał a skupił sie na wodzie pod neony i pielęgniczki, czyli miękko i kwaśno.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Neonki i Gupiki mają odmienne wymagania co do parametrów wody.
ODPOWIEDZ