[30 l]Obsada do bojownika

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Robi
Posty: 27
Rejestracja: 16 cze 2006 11:13
Lokalizacja: lubelskie

[30 l]Obsada do bojownika

Post autor: Robi »

Jakie waszym zdaniem rybki można trzymać razem z bojownikiem w małym akwarium- np. 30L.
Zauważyłem, że niektórzy z tu obecnych trzymają bojowniki razem z neonkami i gupikami. Czy to nie grozi drastycznymi scenami ?
Co sądzicie o takim zestawieniu bojownik, 6 neonków, 3 gupiki
lub
bojownik samiec + dwie samiczki, 6 neonków, zbrojnik niebieski
:?: :?: :?:

REGULAMIN !
asikaa_lol
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2006 19:26
Lokalizacja: Henryków

Post autor: asikaa_lol »

Do 30l zbrojnik jest za duży.
Offf... ile ja poświęciłam dla mojej welonki :-P Oprócz ubóstwiania weloniastej jeżdżę konno.
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

po pierwsze ja mam akwa niecale 40 litrow i wg mnie za jakis czas te 7 moich neonek trzeba bedzie przeniesc do wiekszego akwa pozatym neonki[pod ta nazwa najczesciej mowi sie o ineskach] preferuja temp 24 a bojki 26 gupiki lubia wieksze stadka od 5 moze 6 w gore

co do drogiej obsady proponowalabym duuuzo roslin duzo kryjowek samiec i samiczki 2 bez glonoja bez neonkow pomysl glonojady na pierwszej znalezionej stronce w googlach jest informacja ze rosna do 15 cm gdzie ty go upchniesz w 30 l?

P.S. za bledy przepraszam poczatkujacy akwarysta
asikaa_lol
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2006 19:26
Lokalizacja: Henryków

Post autor: asikaa_lol »

Do 15cm????? Ja słyszałam, że do 25 :roll: ale moge się mylić :roll:
Offf... ile ja poświęciłam dla mojej welonki :-P Oprócz ubóstwiania weloniastej jeżdżę konno.
Awatar użytkownika
żwirek
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2006 19:57

Post autor: żwirek »

Na 100% Ancistrus sp. dorasta maksymalnie do 15 cm. długości. Mój ma dopiero 5 cm, ale spoiro o nich czytałem
W akwarystyce nie da się utworzyć zasady, do której nie ma wyjątków.
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

Bojownik + neonki= może byc obgryziony ogon bojownika, miałam i neonki powedrowały do innego domu. Zbiorniczek tez mam mały i neony miały pole do popisu, biedny nie miał jak sie bronić przed nimi.
Bojownik+ glonojad= czasami może ganiac glonojada ale nie musi ( u mnie był spokój)
Tak samo może być z kiryskami, bojownik może mocno ganiać ( u mnie ganiał).
Spokój był miedzy bojownikiem a razborkami i bojownikiem z tęczankami filigranowymi, nawet jak ganiał one były za szybkie, a same nie miały skłonności do podgryzania.
asikaa_lol
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2006 19:26
Lokalizacja: Henryków

Post autor: asikaa_lol »

żwirek pisze:Na 100% Ancistrus sp. dorasta maksymalnie do 15 cm. długości. Mój ma dopiero 5 cm, ale spoiro o nich czytałem
No cóż... być moze, kłócić się nie będę :P bo jestem jeszcze początkująca.
Offf... ile ja poświęciłam dla mojej welonki :-P Oprócz ubóstwiania weloniastej jeżdżę konno.
ODPOWIEDZ