Padają mi rybki! Pomocy!

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lukasz.gda
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2006 15:25

Padają mi rybki! Pomocy!

Post autor: lukasz.gda »

Założyłem nowe akwarium (240l.). Kupiłem filtr Tetratec 700. Akwarium odstało miesiąc czasu, przygotowałem wodę w miarę potrzeb, tj. pH ok 7, dH ok 6, temepratura ok. 28. Jest duzo roslin. Wszystko robie jak trzeba, nie daje za duzo jedzenia itd, a mimo wszystko padają pielegnice (Kakadu, Agasiza, a ostatnio nawet ramirezka). Pytanie moje brzmi czy do filtra zewnętrznego potrzebuje dodatkowy napowietrzac? Jakie mogą być przyczyny? Proszę o pilną odpowiedź, bo szkoda mi rybek.

Zwracaj uwagę gdzie zkładasz temat, na forum mamy odpowiednie działy tematyczne... S. Ostrzezonko :)
lee
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam,do filtra zewnetrznego nie potrzeba dodatkowego napowietrzania poniewaz woda sie napowietrza poprzez ruch tafli wody ato zalatwia deszczownica w eh 700
Przyczyna padania pielegniczek moze byc zawysoki poziom azotanow.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
lukasz.gda
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2006 15:25

Post autor: lukasz.gda »

Brałem pod uwagę taką możliwość, wiec dziś zbadałem dokładnie wodę: NO3=0, NO2=0, GH=6, KH=3, pH=7,4. Ryby nie wyglądają na chore, normalnie pływają, jak dla mnie są troche za mało wybarwione. Daje im jeśc raz dziennie. Każdego dnia wyciągam martwą pieleniczkę. Pozostałe ryby trzymają się dobrze tzn, Kiryski, Bocje (mam tylko 2), Neonki czerwone i glonojady.
lee
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam proponuje sprawdzic jeszcze NH3/NH4 moze tu jest przyczyna a moze masz killera?
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
lukasz.gda
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2006 15:25

Post autor: lukasz.gda »

Postaram się jutro sprawdzić pozostałe parametry. Co do kilera, to mógłbym podejrzewać tylko bocje, ale nie zauważyłem żeby jakiekolwiek rybki nadmiernie się ganiały.
lee
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam moze ktores z pielegniczek maja ikre i staly sie bardziej agresywne?moze cos z pokarmem jest nie tak?warto poobserwowac dokladniej.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

A mają jakieś oznaki choroby? Np zmętnienie i wyłupiastość oczu? Jaką chemie lejesz do akwa?. Jaką masz temp wody? Jak często podmieniasz wode? Od kiedy masz te ryby w akwa? Czym karmisz ryby?
lukasz.gda
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2006 15:25

Post autor: lukasz.gda »

Brak jakichkolwiek oznak chorób, może lekki brak wybarwienia, lekka ospałość. Karmienie pokarmem Tropical Cichlid, ale dodaje czasem inne pokarmy tej firmy, zeby zróżnicować dietę. Temperatura ok 28, raczej stala. Oswietlenie ok 14h na dobę. Wczoraj założyłem filtr wewnętrzny, jako uzupełnienie Tetry 700 i szczerze mówiąc zaobserwowałem lekką poprawę. Nadal nie jestem pewny czy deszczownica (była zamontowana nad wodą), wystarczająco napowietrzała wodę?
lee
ODPOWIEDZ