Problem z gupiczką.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Problem z gupiczką.

Post autor: mate64 »

Witam. Problem wygląda tak: jedna gupiczka wisi pod lustrem wody, nie ma żadnych objawów zewnętrznych, je, pływa, tyle że większość czasu siedzi pod lustrem wody. W pierwszej chwili pomyslałem o problemie z tlenem lub CO2, ale po pierwsze tylko ta jedna rybka tak sie zachowuje, po drugie nnapowietrzanie z filtra chodzi na maks. Czy ktoś ma jakieś pomysły czemu tak sie dzieje?

P.S.
Czy problem może tkwić w tym że ta rybka jest głodna? bo powiem szczerze nic innego mi do głowy nieprzychodzi. Daje im głównie suchy pokarm Sery, 2-3 razy dziennie i przy każdym karmieniu jest bitwa. Czy daje im zbyt mało jeść ?
Moje pierwsze akwarium i zapewne przejmuje się za bardzo, więc proszę o wyrozumiałość :)

Obrazek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

a ma plamę ciązową :?: bo czesto tak właśnie zachowują sie samice przed porodem :wink:
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: popejusz »

Zazwyczaj tak się zachwuje samiczka jak jest w ciąży bądz po porodzie.Napisz czy brzuszek jest gruby i czy ma plamkę ciożową.Jak jest w ciąży to jest normalne zachowanie powich oczek. Jak reszta rybek jest zdrowa i zachowują się dobrze to pewnie jest w ciąży.Już się nie pytam o parametry wody i inne sprawy z podmianą wody bo głupiki są mało wymagające.Natomiast jak chodzi o karmienie rybek to ja karmie raz na dobę. Jak ty karmisz rybki trzy razy dziennie to po troszeczku aby zjadły wszystko w 2 minutki. A chorują ci rybki ????
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Wic tak. Podejrzewałem ową gupiczkę o ciąże, ale nie ma plamki ciążowej. Nimeniej jest inaczj ubawriona niż większośc gupików. Nie jest srebrna lecz złota, z pomatańczowym koniuszkiem ogona. Rybki raczej nie chorują, jedynie kirysek ma "irokeza" ale podejrzewam że to w wyniku jakiejś bójki.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2006 16:53 przez mate64, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje pierwsze akwarium i zapewne przejmuje się za bardzo, więc proszę o wyrozumiałość :)

Obrazek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

kolor gupików akurat jest bardzo zróżnicownany, ale:
mate64 pisze: Rybki raczej chorują.
co to znaczy?? na co?? napisz coś wiecej :?
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

marcin pisze:kolor gupików akurat jest bardzo zróżnicownany, ale:
mate64 pisze: Rybki raczej chorują.
co to znaczy?? na co?? napisz coś wiecej :?
Ale gafa :roll: zjadłem "nie" :oops: :oops:

Rybki mi NIE chorują.

Co do tej konretnie, już nie trzyma się powierzchni, za to inna samiczka "zjada" bąbelki powietrza z powierzchni, tzn bierze go do pyszczka i wypuszcza. Ta sama samiczka jest najbardziej żarłoczna ze wszystkich, potrafi wyrwać innej rybce z pyszczka.
Moje pierwsze akwarium i zapewne przejmuje się za bardzo, więc proszę o wyrozumiałość :)

Obrazek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

to dobrze ze nie chorują :lol:
czasem ryby łąpią powetzre gdy w wodzie jest za mało tlenu...ale jeśli to tylko jedna to może zjada coś z powierzchni wody :?:
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Nie bardzo jest co,ale fakt, wygląda to tak jakby szykała jedzenia, i myliła je z powietrzem.
Moje pierwsze akwarium i zapewne przejmuje się za bardzo, więc proszę o wyrozumiałość :)

Obrazek
ODPOWIEDZ