Proszę o radę

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Proszę o radę

Post autor: Nirvana »

Mam zbiornik o wymiarach 35x80x45 i zastanawiam się jakie rośliny by się do niego nadawały hoduję w nim bowiem :P ryby głownie labiryntowe (gurami,bojowniki), posiadam słabe światło nie wiem o jakiej mocy ale w każdym razie słabe. Mam w nim już kryptokoryny które ciągle przycinam bo b. szybko rosną. Oraz pływający mech na tafli. Mam też korzeń na całej długości akwa :) i kokos.

W akwarium jest pustawo i bardzo chciałabym uzupełnić je roślinami nie wymagającymi mocnego oświetlenia ale za to rozłożystymi i atrakcyjnymi :) czy toś ma jakieś pomysły :)?

Z góry dziękuje za wszelkie rady ! :D
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Polecam mikrosorum i anubiasy, mają małe wymagania świetlne i są bardzo ładne, mogą rosnąc przyczepione do korzenia
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Ja bym poradzil jeszcze popularne cabomby, dobre rosliny do labiryntow, i mozesz sie zastanowic nad hygrophila polysperma, ma troszke wieksze wymagania pod wzgledem swiatla, ale powinna sie udac, jesli posadzisz ja pod zarowa :) A kepka, tzn kilka oddzielnych roslin obok siebie wyglada naprawde ladnie (moim zdaniem) :) Udaje sie u mnie przy nizszych temperaturach, wiec tez powinna pasowac.
Oraz MCHY! :) One nie lubia byc w pelnym naswietleniu, przynajmniej u mnie... I ja umocowalbym je na korzeniu, pod woda, a na powierzchnie pod swietlowke dal plywajacy ceratopteris (tez taka paprotnica), albo salvinie/piscje, korzenie sa dobrym schronieniem dla narybku.
Z mchow polecam: szybkorosnacy javamoss i dekoracyjny xmasmoss:)
Pozdr!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Więc tak jak juz inni pisali polecam aniubasy, aponogeton, kakomba. Są to rośliny które potrzebują światła średniego lub mocnego. Do roślin mniej wymagających (o wode i światło nie trzeba się martwić) należą zwatka, mech jawarski (najlepiej posadz to na korzeniu), nurzaniec, które bezproblemu możesz dodać do Twojego akwarium.
Co do roślin pływających (właśnie bojowniki bardzo lubią je, bo jest to dla nich duża pomoc w budowaniu gniazda) to może daj hiacynt wodny. Poleciłabym Tobie azole karolińską, ale ona niestesty lubi mocne światło.


Pozdrawiam ;)
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

ja polecam hydrokotyle nerkolistne poczatkowo przy aklimatyzacji wolno rosna i sa problemy z ich posadzeniem ale jak juz zaczna rosnac to pieknie przykrywaja tafle i puszczaja zwisajace korzenie sliczne tylko trzeba przycinac co jakis czas
ODPOWIEDZ