Czy moze mi ktoś pomoc obliczyc Błagam

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
baku
Posty: 115
Rejestracja: 19 sty 2006 14:27
Lokalizacja: Chojna

Czy moze mi ktoś pomoc obliczyc Błagam

Post autor: baku »

witam mam pytanie. Mam akwa 112L i chcem obliczyc ile musze kupic KH2PO4 i ile rozpuscic w wodzie dystylowanej zeby otrzymac gotowy roztwór i w jakich ilosciach podawac. Wiem ze są kalkulatory ale jestem laikiem w tych sprawach i ucze sie dopiero. mam jeden taki w Excelu ale niemoge sie zbytnio polapać poprostu niewiem czy dobrze to robie. Prosze o to z tego wzgledu ze moj PO4 i NO3 w akwa wynosza = 000000 i rosliny mi padaja.
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: popejusz »

ojjjjjjj Jak chodzi o rośliny to zasosuj nawóz do roślin bądź odrzywki które stosuje się co 2 - 4 tygodnie w zależności od potrzeby.Też mam akwarium 112 litrów i stosuje co dwa tygodnie 10 ml Tropical Aquaflorin lub inne preparaty Aqua Plant i roślinki rosną :idea: pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

A ja proponuje i jednemu i drugiemu zajrzeć do słownika, bo juz mnie szlag trafia na taką ignorancję. Gdzie Wy żyjecie, język to narodowość, to symbol...to coś co nas ma cechować i różnić od innych : jeden chcem i niemoge a drugi proponuje odrzywki. Po mału mam tego forum dość. Poziom forum to również poziom wypowiedzi....

Ktoś tu tym w ogóle zarząda???

Dziennie przybywa po 100 postów z czego 90 jest z błędami ... nikt nie siedzi 24 / h ... S. Zresztą pisaliśmy o ortgorafii. http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=1206
Chętnie przyjmiemy Ciebie do pomocy :)
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
mariusz.staszewski
Posty: 17
Rejestracja: 01 kwie 2006 17:00

hehehe

Post autor: mariusz.staszewski »

Pisz o języku a ja napiszę o matematyce to jest irytujące że ludzie nie potrafią policzyć zwykłej proporcji!!!!! Mnie tego uczono w 7 klasie podstawówki na chemii i wcześniej na matematyce...
To jest tragedia Łybacką powinni postawić przed trybunałem stanu za brak matematyki na maturze!!!
112 l
2 mieczyki
2 gubiki
2 gurami
1 Kiryśnik czarnoplamy
1 Zbrojnik niebieski
2 Kosiarki
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Re: hehehe

Post autor: Mireks »

mariusz.staszewski pisze:To jest tragedia Łybacką powinni postawić przed trybunałem stanu za brak matematyki na maturze!!!
A to trafiłeś, a wiesz że ona jest dr matematyki ? Dodam poki co czynny na jednej z poznanskich uczelni :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Czy moze mi ktoś pomoc obliczyc Błagam

Post autor: chemik4 »

baku pisze:witam mam pytanie. Mam akwa 112L i chcem obliczyc ile musze kupic KH2PO4 i ile rozpuscic w wodzie dystylowanej zeby otrzymac gotowy roztwór i w jakich ilosciach podawac. Wiem ze są kalkulatory ale jestem laikiem w tych sprawach i ucze sie dopiero. mam jeden taki w Excelu ale niemoge sie zbytnio polapać poprostu niewiem czy dobrze to robie. Prosze o to z tego wzgledu ze moj PO4 i NO3 w akwa wynosza = 000000 i rosliny mi padaja.
Ja bym sie nie bawił w takie coś, kup w kwiaciarni "BIOFLORIN" Tropicala (ok 5 zł za litr), wlej do wody tyle ile pisze na opakowaniu i gotowe :)

pozdro
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Bunny
Posty: 32
Rejestracja: 30 cze 2006 18:01

Post autor: Bunny »

Chemik4 ma rację z tym Bio Florinem,że można go użyc do akwa. Na ulotce jest napisane ze mozna go stosowac do roślin akwa, i że jest to superkoncentrat. Moja mama używa go do pelargoni :D :D
ODPOWIEDZ