minimalne ilosci rybek w stadzie

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
mikro
Posty: 44
Rejestracja: 29 mar 2005 20:04
Lokalizacja: Wrocław

minimalne ilosci rybek w stadzie

Post autor: mikro »

Chodzi mi o minimalne ilosc sztuk w stadzie tak abya czuly sie dobrze:
neonki
dania pregowny
kirysek pstry
razbora klinowa

czy musi to byc 10 sztuk czy wystarczy np 5

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Krzychu
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

kirysków wystarczy 6,neonków conajmniej 10,danio pregowany tez conajmniej 10 co do razbory to tez 10 no moze 8 ale potrzebuje dużej przestrzeni do pływania.jakiej wielkości masz akwarium o tym zapomniałes wspomnieć :evil:
Przemek
mikro
Posty: 44
Rejestracja: 29 mar 2005 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mikro »

mam 112 litrów , aqualel 250 . tem 25-26 .

Zalozylem sobie te rybki ale zastanawiam sie czy nie bedzie ich za duzo wiec pytam o minimalne ilosci

Krzychu

ps. mam prosbe, przez pomylke dalem nowy temat a nie odpowiedz prosze o skasowanie tematu "112"
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Co do usunięcia pstryk i juz nie ma :lol: Co do rybek to podałem Ci minimalne ilości, zawsze mozesz ich miec wiecej choc raczej przy twoim akwa to mało mozliwe.ja bym dał więcej neonków a pozbył sie danio.Swoja droga mam nadzieje że masz jeszcze jakies otoski :?: Nie wiem jak u ciebie ale u mojego znajomego kiryski wsuwaly tylko z dna.
Przemek
mikro
Posty: 44
Rejestracja: 29 mar 2005 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mikro »

otoski juz mam 3 sztuki.

jesli chodi o dani to czytalem ze to ryby plywajace przy powierzchni wody, jesli je usune ze skladu to ktore beda tam plywac, czytalem ze neony to ryb lubiace srodkowe rewisy

krzychu
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

no nie wiem ale danio hmm jest troche kło[potliwe i lubi skakac ponad powierzchnie wody.ja nie mówie żebys je koniecznie likwidował ale neonki sa ładniejsze.
Przemek
mikro
Posty: 44
Rejestracja: 29 mar 2005 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mikro »

w przyszlosci planowalem jeszcze Ramirezy (parke) czy bedzie to ok z podanym skladem??? chodzi mi o jakies rybki ktore zyja w parach . Moze jakies inne propozycje. chodzi mi o nie duza rybke, najlepiej ladnie ubarwiona
I jeszcze pytanko na temat neonków czarnych. widzialem je w sklepie i bardzo mi sie spodobaly., czy jest mozliwosc zmiesznia ich z neonami inesa - czy beda sie zachowywyaly podobnie (jakos jedno stado)

Krzychu
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No ramirezki moga byc ale z trudem.co do czarnych neonków to nie wiem jak sie zachowuja jak nie sa stadem ale hmm spróbowac możesz ale musisz byc przygotowany na dokupienie paru sztuk zeby stworzyły stado jak by co.
Przemek
mikro
Posty: 44
Rejestracja: 29 mar 2005 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mikro »

jeszcze jedno pytanko, jakie kiryski: pstre czy spizowe , ???
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

A jakie Ci sie chłopie podobaja to takie mozesz włożyć. :lol:
Przemek
Awatar użytkownika
ddawidek8
Posty: 22
Rejestracja: 05 maja 2005 13:23
Lokalizacja: Piła

Post autor: ddawidek8 »

nie jestem bardzo doswiadczony... ale kiedys polaczylem danio z neonkami... i skonczylo sie na tym ze ploszyly neonki... sa rybami dosc ruchliwymi... a przeciez nikt im nie zabroni schodzic do dolnych partii zbiornika. . . .zreszta przy takiej ilosci ryb moge robic dosc duze zamieszanie w zbiorniki... moze sprobuj zamiast danio kupic kardynalki chinskie... one preferuja czesc srodkowa i powierzchniowa akwarium... jedynie o ile dobrze pamietam lepiej sie czuje w chlodniejszej wodzie. . .
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No własnie i tu jest problem bo kardynałki naaja sie praktycznie tylko do welonek.najlepuiej czuja sie w wodzie o tem 18-20 stopni.A neonki w 26 stopniach.
Przemek
ODPOWIEDZ