Ile karmy dla rybek

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Firstman
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2021 0:01

Ile karmy dla rybek

Post autor: Firstman »

Posiadam akwarium 450l obsadzone roślinami, a w nim rybki:
Skalary Pinoy Black 7 szt.
Zwinnik czerwonoustny 20 szt.
Bystrzyk Kolumbijski 8 szt.
Kosiarka 8 szt.
Nepalka 8 szt.
Kirysek Pstry 8 szt.
Krewetka filtrująca 3 szt.
Krewetka Amano 4 szt.
Wszystko młode
Mam pytanie co do karmienia mojej obsady, Posiadam karmik automatyczny juwel SmartFeed 2, I mam ustawione 3 karmienia w ciągu dnia, za każdym razem ta sama porcja wielkość 5 na 9 opcji (9 max) ryby zjadają wszystko w 20 s prawie nic ne zdąży spaść na dno jest to karma w płatkach wieloskładnikowa, dodatkowo co kilka dni jedna tabliczka pokarmu mrożonego ( kryl, larwa komara itp). I jeszcze co kilka dni dla ryb na dno pokarm w granulach (typu dla kirysków, glonojadów). Moje pytanie czy to jest wystarczające dla młodych ryb, bo one są dzikie za jedzeniem, jak słyszą że zadziałał ten automatyczny karmik, to pędzą jak szalone. Ostatnio miałem problem z zakwitem wody i jak się oczyściła zauważyłem że ryby pożarły prawie cały mech z korzeni. Proszę o podpowiedź w kwestii karmienia jak mam coś zmienić (zwiększyć).
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Ile karmy dla rybek

Post autor: grzesi3k »

Ryby beda zrec az pekna, jak nie chudna to jest gitarka. Z tego co piszesz to karmisz prawidlowo, ja bym dawal max dwa razy dziennie (sam karmie raz dziennie, czesto zapominam ;) )
Aniusza
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2014 23:08

Re: Ile karmy dla rybek

Post autor: Aniusza »

No tak, masz rację kiedyś popełniłam ten błąd, bo myślała, że rybki same zdecyduj, że się najadły. Sypałam im uniwersalne płatki MEGAN ze sklepu KRYPTOREKLAMA Myślałam, że tak im smakuje aż zauważyłam, że ich małe brzuszki są ciut za duże.

Proszę nie wstawiaj w ten sposób reklamy sklepu. MOD BARA
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Ile karmy dla rybek

Post autor: chemik4 »

Jak masz czas to syp niewielkie porcje by były zjadane w 2-3 minuty po 3-4 razy dziennie.
Pracując na zmiany ryby dostawały jeść 2 razy w ciągu dnia, czasem rano ok 9:00 i ok 13:00 a czasem ok 15:00 i 19:00. W weekendy dostawały 3 razy jeść.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ