Znów pytanie o zatoczki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Logic07
Posty: 178
Rejestracja: 04 wrz 2020 20:06

Znów pytanie o zatoczki

Post autor: Logic07 »

wpuściłem 10 helenek na plage zatoczków, 5 miesięcy temu i jeszcze się nie rozmnożyły, a w takiej ilości wątpie żeby sobie poradziły, widuje puste muszle zatoczków ale bardzo mało, jest ich dużo i zauważyłem że najwięcej młodych zbiega się przy tabletkach dla ryb dennych, ograniczyć może karmienie pokarmem roślinnym? helenka też je pokarm roślinny? o co chodzi? ogólnie mało może dawać żeby zatoczki wolniej się mnożyły z braku jedzenia? myślałem że wpuszczając helenki pozbęde się zatoczków w pół roku maks, w filtrze wewnętrznym czyściłem go teraz, było mase żywych zatoczków, gąbka na prefiltrze ich nie zatrzymuje, dać gęściejszą? poradzcie bo zaczynam mieć wątpliwości czy helenką pozbęde się zatoczka, komuś z was udało się helenką pozbyć do zera zatoczków?, w akwarystycznym powiedziano mi że tak i tyle w temacie.Mam odseparowane krewetki amano w kotniku bo boje sie że helenka je zje i zauważyłem że zatoczki które przedostaną się do tego kotnika amano je jedzą może jednak krewetki puścić razem z helenkami na nie :D
ODPOWIEDZ