[188l] Nowe akwarium Jamnik

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Homonomograf
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2023 19:55

[188l] Nowe akwarium Jamnik

Post autor: Homonomograf »

Witam Szanowne Grono !
Zakupiłem nowy zbiornik o wymiarach 130x35x41,5 ( grubość szkła 8mm) opti white silikony bezbarwne

Dopiero będę je urządzał , w planach 2 grubości podłoża z piasku białego przedzielone otoczakami lawowymi ciemnymi , z tyłu na piasku korzenie i skąpa roślinność takie jest założenie ( anubias batteri,kryptokoryna,żabienica) . Parametry wody nic przy nich nie chce kombinować więc w kranie 16 GH 13-14 KH i 7,5 pH+

Planowana obsada to chciałbym akara electric blue , pielęgnica eliota i mieczyki jako rozpraszacze .
Myślę również o pielęgnicy miodowej i brzankach denisona , oczywiście nie chce wszystkiego trzymać razem .

Jakie żabienice dobrze będą rosnąć w piasku przy skąpym oświetleniu z kulkami gliniano-torfowymi w podłożu ?
Obsada względnie dobrze dobrana ile sztuk wpuścić pielęgnic na start ?
Załączniki
5514.jpg
5514.jpg (112.53 KiB) Przejrzano 981 razy
Ostatnio zmieniony 25 cze 2023 20:14 przez Homonomograf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowe akwarium Jamnik

Post autor: BARA »

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Galeria.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Homonomograf
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2023 19:55

Re: Nowe akwarium Jamnik

Post autor: Homonomograf »

BARA pisze: 23 cze 2023 16:17 Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Galeria.
Tytuł poprawiony

- gdyby był ktoś zainteresowany jak obecnie wygląda zbiornik .
Obsada jest trochę chaotyczna bo wpuściłem tam resztkę moich gupików endlera , ponieważ likwidowałem akwaria , miały być na pokarm dla jakiś pielęgnic ale póki co sobie radzą, nawet narybek . Severum wpadły przypadkowo , żonie spodobały się w sklepie 🤣 i miałem wybór albo one albo żadne.Akara samica pomorańczopłetwa jest do oddania i są jeszcze 4 kiryśniki bardzo młode.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: [188l] Nowe akwarium Jamnik

Post autor: Neurochirurg »

Dobór ryb, mówiąc delikatnie, niefortunny, szczególnie dla ryb. Mam na myśli oczywiście pielęgnice.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ