Pokarm dla skalarów

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
akwamaniak99
Posty: 57
Rejestracja: 06 lis 2022 19:56

Pokarm dla skalarów

Post autor: akwamaniak99 »

Cześć wszystkim, chciałem się poradzić czym karmić/ czym karmicie swoje skalary, żeby zdrowo, ładnie i szybko rosły do dużych rozmiarów. Obecnie podaję płatki tropical, mrożoną ochotę, krył oraz wodzień. Teraz w lato dodatkowo co jakiś czas larwy komara, i żywą rozwielitkę. Macie może jakieś sprawdzone pokarmy, bądź coś przygotowywane własnej roboty?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Pokarm dla skalarów

Post autor: chemik4 »

Cześć,
zrezygnuj z ochotki, poza tym OK. Ochotka często żyje w bardzo zanieczyszczonych wodach i może podtruwać karmiona nią ryby - to samo tyczy się rureczników.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
akwamaniak99
Posty: 57
Rejestracja: 06 lis 2022 19:56

Re: Pokarm dla skalarów

Post autor: akwamaniak99 »

Dziękuję za odpowiedź. A robił ktoś/ testował jakieś własne pokarmy, bo widziałem na YT różnego rodzaje miksy np. z mięs, jajek, roślin zmiksowane i mrożone na potem?
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Pokarm dla skalarów

Post autor: goldi_ »

Z suchych pokarmów dobrym wyborem wydaje się D-50. Dedykowany jest dla paletek ale nieźle (jak mi się wydaje ) spełnia sie u skalarów .
A własne pokarmy , jak piszesz są zwykle na dłuższą metę do kitu . Głowna korzyść to to że zrobiło sie coś samemu . To co wyżej piszesz masz choćby w płatkach za kilka złotych . Mięsa , choć propagowane czasem przez hodowców paletek nie służą rybom. To jak żarcie z Mc Donalda . Owszem , utuczysz . I co z tego ? chyba że na handel...
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Pokarm dla skalarów

Post autor: chemik4 »

Z mięsem jest dodatkowo taki problem, że jest ciężkostrawne dla ryb - ponoć tu pomaga podniesie temperatury wody do ok 32*C. Ale to tak, jak napisał goldi_, by szybko urosły i na sprzedaż.
Nieraz widziałem, jak ze skalarami razem pływały gupiki, ich narybek służył za dodatkowy pokarm.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ