chory czy zdrowy bojownik?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
elo zelo
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2023 22:04

chory czy zdrowy bojownik?

Post autor: elo zelo »

witam ostatnimi czasy mojemu bojownikowi zaczely sie pojawiac dziwne biale slady na na calym ciele. Jakos z poczatku sie tym nie przejalem mysalem ze przejdzie mu z czasem ale niestety sie mylilem.Bojownik tez ostatnimi czasy upodobal sobie jeden rog w akwarium chociaz mam wrazenie, ze moze to byc spodowowane ze w drugiej czesci byl odpalony filtr przez co nie mial ochoty tam plywac. Nie wiem czy to prawda, przynajmniej takie mam odczucie. Wracajac problem z bialymi luskami nawet zaczal sie nasilac i stad moje pytanie. Czy wszystko z nim w porzadku i jest sie o co martwic czy wrecz przeciwnie? Jestem dosc swiezy w rybkowanie wiec bardzo docenilbym pomoc jak moglbym pomoc rybce i czy w ogole musze. Dzieki z gory!Obrazek
MYF19
Posty: 69
Rejestracja: 14 lis 2022 18:14
Lokalizacja: Północ

Re: chory czy zdrowy bojownik?

Post autor: MYF19 »

Jak dla mnie to poobcierany i zgubione łuski. Ale po tym zdjęciu ciężko to ocenić. jeżeli to zgubione łuski to w pierwszej kolejności zmienić wystrój na taki ze środowiskiem przyjaznym dla bojowników i dodać trochę środka do dezynfekującego do wody ( poczytaj Bojownik syjamski środowisko naturalne) (filtr zamienić w deszczownicę - bojki nie lubią silnego ruchu wody !!!)
Ps. Nie znam się na chemii do Aqua i nie chcę się znać.
390L za grosze na jakiejś wyprzedaży :D
Lubię samoróbki 8)
Uwielbiam naturalne multi-kulti - od bakterii do drapieżników :lol:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: chory czy zdrowy bojownik?

Post autor: BARA »

Podaj informacje o zbiorniku zgodnie z Regulaminem działu Choroby,
Bojownik wygląda, jakby miał pleśniawkę. Pleśń tez widać na fatalnym podłożu. Wyczyść akwarium, usuń ten bazalt lub zasyp go drobnym żwirkiem, żeby resztki pokarmu i odchody ryby nie wpadały w szczeliny pomiędzy kamykami, gdzie gniją i trują wodę.
Bojownik wymaga gąszczu roślin i stojącej wody. Ustaw filtr tak, żeby nie robić ruchu wody w akwarium.
Podaj preparat na pleśniawkę, np. Formisol firmy Zoolek.

Poczytaj podstawowe informacje o prowadzeniu akwarium słodkowodnego, skorzystaj z naszego podręcznika na stronie głównej.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ