Jak rozrobić Mikro plus i żelazo 6%

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Jak rozrobić Mikro plus i żelazo 6%

Post autor: goldi_ »

Typowym objawem zielenic punktowych jest nadmiar mikro ( tak sie uważa choć zdarzają sie zdania odrębne).

Trudno o dyskusję w sprawie mikro w sytuacji takich proporcji NO3/PO4 . Chyba musisz (powinieneś) rozważyć rozcienczenie tej wody - podmiany
AndrzejM123
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2019 8:31
Lokalizacja: Radom

Re: Jak rozrobić Mikro plus i żelazo 6%

Post autor: AndrzejM123 »

Rozcieńczam ją regularnie, podmieniając ok 60l. Mimo to testy cały czas pokazują maksymalne stężenie. Skąd niby tyle fosforu by się wzięło? Czy przy takiej ilości nie powinny namażać się sinice? Nic mi się tu nie zgadza. Chyba jednak kupię nowy test i sprawdzę, czy rzeczywiście poziom po4 jest aż tak wysoki.
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Jak rozrobić Mikro plus i żelazo 6%

Post autor: goldi_ »

Faktycznie , dziwna sytuacja i nie bardzo znajduje wytłumaczenie. Osobiście miałem kiedyś podobną sytuacje jak użyłem jakiegoś preparatu zawierającego kwas ortofosforowy . Cuda mi testy pokazywały i dopiero przepłukanie wręcz akwarium ( podmiana jakieś 400% pojemności nominalnej) dało rezultat .
AndrzejM123
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2019 8:31
Lokalizacja: Radom

Re: Jak rozrobić Mikro plus i żelazo 6%

Post autor: AndrzejM123 »

Chciałbym odświeżyć temat. Odkąd stosuję mikro plus sytuacja znacznie się poprawiła. Nadal jednak borykam się z gniciem i odpadaniem starszych liści. Liście wyglądają jak na załączonych fotkach. Proszę o poradę, gdzie szukać przyczyny?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Jak rozrobić Mikro plus i żelazo 6%

Post autor: goldi_ »

Jeżeli porażone zostają jedynie stare liście temat zostaje zawężony do pierwiastków mobilnych . jesli te dziury są typowe ( gnicie ) to wskazywałoby na fosfor (brak) .
Zakładam oczywiście że światło i CO2 dochodzi tem gdzie ma dochodzić
ODPOWIEDZ