Jak rozmnożyć platki(w jakich warunkach się rozmnażają)

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Klesior
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2006 12:43

Jak rozmnożyć platki(w jakich warunkach się rozmnażają)

Post autor: Klesior »

Mam problem bo nie wiem jak rozmnozyć platkę a chcę rozmnożyć bo mi się bardzo podoba ten gatunek ryb. Prosze o pomoc doświadczonych ludzi którym udało sie tego dokonać. Z góry dzięki :D

JEst odpowiednie dział ROZMNAŻANIE dla tego typu zagadnień.... myslenie nie boli :) S.
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Zmienniaki sa blisko spokrewnione z mieczykami jednakze mniejsze, więc zasady podobne jak u mieczyków. Zatem, woda musi miec odczyn obojetny lub lekko zasadowy, musisz mierzyc i walczyc z pH aby uzyskac odpowiedni wskaźnik. Temperatuta 20-24 C , mozesz dodac do wody soli kuchennje (niejedowanej) co wpływa na ich dobre samopoczucie. Takie warunki sprzyjają rozmnożeniu. Gdy do tego dojdzie na zbliżający sie poród u samicy wskazuje powiększony brzuch i podobnie jak u mieczyka ciemna plamka ciążowa w okolicach odbytu. Musisz wtedy te samiczke wyłowić i zrobic porodówkę lub wstawic kotnik w nowym akwa akwa. Po porodzie samice wyłowic i przeniesc do duzego akwa. Jak młode rybki podrosną przełozyc do ogólnego akwa. Samice wydaja na swiat do 200 młodych (teoria) a przerwa miedzy koejnym porodem 5 tygodni. Zatem powodzenia.

Pozdrawiam
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Post autor: dorec237 »

dawaj im pokarm roslinny;) to wzmaga poped u ryb;)
pozdrawiam 8)
Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jedna moja rada: nie trzymaj platek razem z mieczykami w jednym akwarium, u mnie wtedy dochodziło do krzyżówek, które wyglądały "troche" dziwnie tzn. samce wyglądały jak mieczyki ale były takie małe jak platki. To samo tyczy sie zmienniaków wielobarwnych, one też bardzo łatwo krzyżują z platkami i mieczykami
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Bunny
Posty: 32
Rejestracja: 30 cze 2006 18:01

Post autor: Bunny »

a moze byc krzyżowka gupika z mieczykiem jezeli mleczko samca gupika przedostanie sie do samicy mieczyka ??
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Wątpie w to, chociaż czytalem o takim czymś.
Słyszalem też o krzyżówce molinezji z mieczykiem, w ten sposób niby uzyskano mieczyka berlinskiego (akwarium, rok LIII:2002, numer(141)2)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ