[168l] jaka obsda

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

straszny
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2006 15:25

[168l] jaka obsda

Post autor: straszny »

Witam wszystkich.

Mam akwa 168l jaką proponujecie obsadę. Myślałem o neonach i rasborach (doradźcie w jakich ilościach) co do tej ekipy można by jeszcze dołożyć (coś z kirysów, otosków lub zbrojnik niebieski). Głównie chodzi mi o to w jakich ilościach wpuścić ryby, aby nie doprowadzić do przerybienia

Dzięki za poradę, pozdrawiam.
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Witaj, widzę, że borykamy się z podobnym problemem, ja mam nieco mniejszy litraż (patrz posty niżej) :wink:

Ja zamierzam wpuścić do mojego zniornika (160 l) maksymalnie 35 rybek. Sądzę że przy neonkach ta liczba byłaby większa.

Na dno no cóż, albo otoski, albo kiryski. Ja zapodaje kiryski.
Awatar użytkownika
pnpdk
Posty: 56
Rejestracja: 07 kwie 2006 20:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: pnpdk »

Witam

Dlaczego albo-albo. I to i to, czyli otoski ( to nie są ryby typowo denne) i kiryski. Zrezygnuj z razbor, a zamiast tego dodaj inne amerykańskie kąsaczowate np. hokejówka amazońska. A ilościowo tak: neonki x12, hokejówki x 10, otosek x4, kiryski x6 no i możesz dać te zbrojniki niebieskie (najlepiej dobrana para choć o to może być trudno) i amazonka jak się patrzy. Woda - miękka, przepuszczona przez torf, lekko kwaśna (pH 6,5), 22-24*C, miejscami gęsty porost roślin (takie mało wymagające jeśli chodzi o oświetlenie: kryptokoryny, anubias itp.), rośliny pływające, wystrój: korzenie. Nie wim jakie masz doświadczenie, to jest tak na pierwszy raz.

Pozdrawiam
112l - miesiąc pierwszy
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

pnpdk pisze:[...]amazonka jak się patrzy. [...]
Z anubiasem i kryptokoryna...? :D
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
pnpdk
Posty: 56
Rejestracja: 07 kwie 2006 20:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: pnpdk »

Hej

No macwiernik zanim zaczniesz sie czepiać naucz się składać zdania.
A ilościowo tak: neonki x12, hokejówki x 10, otosek x4, kiryski x6 no i możesz dać te zbrojniki niebieskie (najlepiej dobrana para choć o to może być trudno) i amazonka jak się patrzy.
Ja w tym zdaniu nie widze "anubiasa", no ale są różne szkoły składania liter :wink: . Tu chodziło mi o obsadę ryb, a te rośliny podałem jako przykład roślin o małych wymaganiach świetlnych.
112l - miesiąc pierwszy
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hehe... :D
Wiesz, ja nie wyrywam tak zdan, tu jedno, tam jedno i mozna argumentowac, tylko przeczytalem caly Twoj post i jak w nim przeczytalem o amazonce i tych roslinach, to jakos mi to nie szlo w parze. Sprobowalem [ach, ale ze mnie wariat :oops:] zastanowic sie nad Twoim postem w calosci i skoro w jednym zdaniu piszesz o 'amazonce', to rozumiem, ze to odnosiz do calej wypowiedzi i skoro 'amazonka' - to 'amazonka', a nie, tylko ze wzgledu na slabe wymagania anubias i kryptokoryna... Mozna znalezc rosliny o slabych wymaganiach z tego biotopu, a my nawet nie wiemy jakie oswietlenie ma kolega:) wiec po co sie klocic? :)
I mowisz, ze tamto zdanie bylo zle zlozone... Dlaczego?
pnpdk napisał:
[...]amazonka jak się patrzy. [...]



Z anubiasem i kryptokoryna...? :D
PozdR!
Ale tak...Wybacz...:) Moja wypowiedz wrecz ociekala wstretnym jadem, pelnym 'czepiania' sie i zlowrogich min... W koncu od tego jest to forum, zeby ludzi obrazac i sie z nich smiac, prawda...? :?
W kazdym razie juz nie bede komentowal Twoich wypowiedzi, skoro sie 'czepiam':) Ani ja ani Ty na tym nie ucierpimy, a dla forum moze to i lepiej, bo widze, ze atmosfera utrzyma sie troche bardziej przystepna dla nowych uzytkownikow:)
PozdR! pnpdk
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ODPOWIEDZ