co to za ikra

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dw160
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2006 10:00

co to za ikra

Post autor: dw160 »

Witam jestem pierwszy raz na Waszym forum. Mam na imię Daniel (na przywitanie). Mam 200 litrowe akwarium w którym mam następujące rybki:
1 x Pielęgnica pawiooka (ok. 23 cm)
3 x Papuzia (po ok. 20 cm)
3 x Glonojad
1 x Skalar
1 x Bocja
I wczoraj zauważyłem z jednej strony akwarium poprzeczepiane do kamieni białe, prawie przeźroczyste kuleczki ( chyba ikra). Moje pytania są następujące:
Czyja może ona być?
Czy i jak z nią postępować?
Czy ją ruszać (przenieść, jak tak to gdzie?)
Ile trwa wylęg z tej ikry?
Z góry dziękuję na odpowiedzi. W tej chwili większość jest już zjedzona. Nie zjedzone pozabezpieczałem przez poukładanie większych kamieni w sposób taki aby nie uszkodzić ikry
Żadnych roślin nie na bo Pawiooka, wszystko zniszczyła.
pozdrawiam
dw160
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Podejrzewam, ze byc może to glonojada ikra, a samiec nie pilnuje jej? Nie siedzi wrecz na niej lub nie pływa blisko tej ikry?

Co do wyłowienia problem bedzie..obawiam sie ze przy tej obsadzie dośc duże rybki, niestety ta ikra nie bedzie miała szans przetrwania. Chyba ze masz drugie akwarium tarliskowe i tam ja przeniesiesz wiec wtedy byłaby sznasa. Inaczej raczej nie zostanie upilnowana.

Pozdrowieni
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Moze byc jak Mireks pisal! Jednak jedno wiem... Ikra zb. niebieskich jest pomaranczowa o srednicy okolo 3mm. Moim zdaniem to ikra Pawiookiej i jednej Papuzi. Dlaczego? Bo Papuzie to paskudne HYBRYDY ktorych samce sa nieplodne... wiec jezeli by 2 Papuzie zlozyly ikre to zaraz byla by cala biala (To kolor nie zaplodnionych jajek) Pozniej bedzie okryta plesnia.
Papuzie to stwory wielu krzyzowek. Gatunki Vieja, Heros, Cichlasoma i inne wchodza w sklad tych "ludzkich" stworow. Dlatego jest to bardzo mozliwe ze to wlasnie Pawiooka i Papuzia zlozyly ta ikre.
Osobiscie pozbyl bym sie tych stworow!
One sie mecza od urodzenia!!! Nigdy nie zamkna pyska. Ich kregoslup jest zdeformowany. Posiadaja wiele wad Genetycznych. Wiekszosc jest farbowana kolorami ze strzykawki. Nerki i watroba sa malo wydajne. Wiele z nich, nie potrafi nawet dobrze plywac.
Ich zycie to istna meczarnia. Szkoda ze ludzie je nadal kupuja... Moze ci Azjaci przestali by je PRODUKOWAC! :evil:
Czesc Marcin!
ODPOWIEDZ