Biały pyszczek

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Biały pyszczek

Post autor: ewaf »

Przeglądając fotki trafiłam na to zdjecie http://www.akwafoto.pl/display.php?id=0033200006 widać u tej tęczanki coś białego na pyszczku u moich tez takie coś występuje ale nie przez cały czas. Co to może byc? Pierwsze białe dziobki miały razborki zostały takie kupione , później pokazało sie też na tęczankach.
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Post autor: dorec237 »

Pewnie jest to plesniawka do zwalczenia uzyj bactopuru lub mfc.
pozdrawiam
Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Możesz tez spróbowac o ile to plesniawka uzyc akryflawiny, skuteczny srodek odkażający i zwalczający grzyby i pleśniawki.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

Wszystkie te leki były dawane ( oczywiście nie razem) a nalocik wracał , był spokój góra na 4 dni i wracało albo moze tylko zmniejszało sie ze nie było tak widoczne :? Czy jest mozliwość ze to jest coś "grubszego" ? Po kupieniu razborek z tym czymś weszła mi jakas zaraza, rybki puchły dostawały krwistych wybroczyn i głównie własnie razborki ale bojownikowi tez sie oberwało :( własnie wtedy było przeleczone bactopurem bo bylo podejrzenie puchliny ale cos mi sie wydaje ze to nie było to.
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Post autor: dorec237 »

Ja jak miałem zaraze w akwa i zadne płynne srodki niepomagały, kupiłem bactopur direct jedna tabletka na 50l wody kosztuje bodajze 1.5zł. Po rospuszczeniu sie tabletek podmieniłem 30% wody. Zaraza zgineła raz na zawsze i mam swiety spokuj az do teraz :D (odpukac w niemalowane) mysle ze to pomoze twoim pupilom
pozdrawiam
Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Post autor: dorec237 »

Ja jak miałem zaraze w akwa i zadne płynne srodki niepomagały, kupiłem bactopur direct jedna tabletka na 50l wody kosztuje bodajze 1.5zł. Po rospuszczeniu sie tabletek podmieniłem 30% wody. Zaraza zgineła raz na zawsze i mam swiety spokuj az do teraz :D (odpukac w niemalowane) mysle ze to pomoze twoim pupilom
pozdrawiam
Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

I owszem jednak bactopur direct ma swoje ujemne skutki, więc ostrożnie ze stosowaniem tego środka i jedynie w przypadku chorób, które są ciężko uleczalne (posocznica itp) oprócz działa in plus wybija wszelkie bakterie nitryfikacyjne w akwarium co grozi z drugiej strony jakbysmy na to nie spojrzeli niedojrzałym akwa. Zabawa z tym środkiem to dla doświadczonych akwarystów, co wiedzą co i jak i jak potem postepowac. To tylko taka uwaga.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

no własnie ja dawałam tabletke , żadna rybka juz sie nie rozchorowała, jedną razbore ostatnio sama usunełam z akwa bo dalej była grubaśna i z czymś na pyszczkui z dziwnym zachowaniem, leczenie jej nie pomogło, ale znowu widze ze ostatnia razborka ma biały pyszczek. U innych rybek wszystko jest dobrze, krewetki chyba nawet nie zauwazyły ze cos sie działo, zaczynam mieć za duzo krewetek :roll:

Tak wiem o tym "złym " działaniu środka, leczenie było zaczęte 31 maja więc troszke czasu juz mineło, bakterie były po skonczonym leczeniu dane i nic złego na szczeście sie nie wydarzyło :) poza białymi pyszczkami u razborek i 2 tęczanek i nie wyleczeniu bojowniczka :?
ODPOWIEDZ