Baiłe nitki w akwa

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
marekb2006
Posty: 18
Rejestracja: 18 lip 2006 8:32
Lokalizacja: Toruń

Baiłe nitki w akwa

Post autor: marekb2006 »

Witam. Mam pewne pytanie. Otóż od niedzieli do srody bylem nad morzem i nie malem kontaktu z miom akwa. Po przyjezdzie zauwazylem ze na jednej roslinie zwisaja takie białe wyblakłe nitki jakby "odchody ryb" ale długie i prawie bezbarwne. Co to moze byc. Dzieki za odp.
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Sprawdz jaka kupe robia Twoje ryby jesli jest ona poprzedzilana bezbarwna jakby galaretka lub wogole ma postac galaretki
To przyczyna sa prawdopodobnie nicienie
Do leczenia proponuje Metrinidazol(do kupienia w aptece)
Dawka lecznicza 1g na 100l
grzegorz15
Posty: 45
Rejestracja: 28 lip 2006 18:12

Post autor: grzegorz15 »

a jaka to jest roślina??
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Witam.Podobnie jak Rybaczki proponuję poobserwować ryby,a mianowicie ich odchody.Jeśli nic złego z rybami się nie dzieje,nie warto bezmyślnie lać chemii.Nieraz nieodpowiednia stos nie świadczy o schorzeniu ,lecz np. zależy od rodzaju podanego pokarmu-także też trzeba wziąć to pod uwagę.Z całym szacunkiem ,ale jeśli chcemy już zwalczać nicienie,to nie za pomocą Metronidazolu-specyfik ten bardziej pomoże przy ataku wiciowca Spironucleus, czy Hexamita, o którego obecności też mogą świadczyć galaretowate odchody.Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Teo jak bedziesz w zoolgicznym to wez do reki preparet tropicala na nicienie i wiciowce i sprawdz co jest w nim srodkiem czynnym
Bedzie to dla Ciebie zaskoczeniem ale to wlasnie metrinidazol
Pozdrawiam
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Rybaczki sory,ale to co napisałem nie wyssałem sobie z palca.Na prawdę przeczytałem bardzo dużo rzeczy na ten temat i spraktykowałem to.Jest dużo informacji na ten temat ,też w necie,np. http://www.discus.pl/artykuly/51_art.php .Nie wiem, co jeszcze oprócz metronidazolu wchodzi w skład Discuc-sept(bo chyba o to Tobie chodziło),ale podejrzewam ,że to nie on jest tam składnikiem zwalczającym Capillaria.Z resztą na jednych stronach jest opisany jako panaceum na to i na to,a na innych tylko na wiciowce,np. http://www.tropical.com.pl/POL/preparat ... iscus.html .Także bez urazy,ale dalej będę upierał się przy swoim.Pozdrawiam :wink:
ODPOWIEDZ