Chciałabym rozmnożyć brzanki...

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Blancia
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2006 15:03
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Chciałabym rozmnożyć brzanki...

Post autor: Blancia »

...tylko nie wiem jak rozróżnic samca od samicy i czy moje są już dorosłe. Mam je już prawie rok i fajnie by było jakby się dochowały potomków. Proszę o rady :wink: . A właśnie-mam brzanki różowe czy jakieś takie :p
Żyj sekundą, i dbaj o swoje akwarium =).
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Mlode rybki trudno rozroznic miedzy soba, gdy dorosna sa widoczne pewne roznice: samiec ma pletwy przezroczyste lub lekko rozowe i boki raczej rozowe, natomiast samica ma pletwy zoltawe i cialo bardziej w odcieniach zieleni :) Trudno to rozroznic :)
Jesli chodzi o tarlo, to napisze Ci jak je nalezy wzorcowo przeprowadzic, Ty wylapiesz to co uda Ci sie rybkom zapewnic i sprobujesz swoich sil sama :)
Akwarium tarliskowe powinno byc dlugie i niskie, poziom wody okolo 15-20 cm i dlugosc akwa okolo 50 - 60 cm. Na powierzchni powinny plywac roslinki, jednak samo akwarium powinno byc dosyc mocno oswietlone. Tarlaki powinnas na okolo 2 tygodnie rozdzielic, oddzielnie samice i samce i karmic, najlepiej zywym pokarmem, a do akwa tarliskowe przeniesc dopiero wieczorem parke, bo ikra skladana jest zazwyczaj rankiem:) Po zlozeniu ikry trzeba rybki szybko zabrac z akwa tarliskowego, zeby nie pozarly jajeczek. Mlode wykluwaja sie po 24-36 h, po kilku dniach trzeba je karmic pylem z pewnego zrodla, albo samemu wyhodowac troche artemii :)
Same rybki osiagaja dojrzalosc po roku, czasem wczesniej, wiec Twoje powinny juz przy odpowiednich warunkach dac rade :)
Aha, temperatura wody okolo 22-24* :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ODPOWIEDZ