Woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
grregorry1
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2006 0:46
Lokalizacja: Kraków

Woda

Post autor: grregorry1 »

Jak pozbyc sie metnej wody http://img111.imageshack.us/my.php?image=00000xe1.jpg
Filtr kaskadowy fzn1 ( ceramika i gąbka). Akwa 60l 4x gupik,4x danio,8x neon. Woda jest taka sama od poczatku zalozenia akwa. Czy moge miec krystalicznie czysta wodę??
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Zapodaj wegiel aktywowany i dobre napowietrzanie, u mnie pomogło.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Hmmm...no nie tyle, że możesz a musisz mieć takową wodę, tak i na pewno jest to do zrealizowania. Po pierwsze faktycznie jak już wspomniał przedmówca może węgiel pomoże i napowietrzanie. Gdyby jednak jescze tak się działo polecę środek Aqua Clear, może on zrobi co należy z wodą. Jednakże podstawa to filtracja i w trakcie gdy woda mętna (mleko) napowietrzanie...

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Woda

Post autor: McOmega »

Ja zastosowalbym fizeline+naowietrzanie.Fizelina jest bardzo gesta i dobrze oczyszca wode i jest tania,kosztuje 1,5.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Mała poprawka do przedmówcy.
Nie stosuje się fizeliny!!! FIzeline stosuje się do podszywania ubrań, zawiera ona min. klej który na pewno dobrze na rybki nie wpłynie.

Chodzi tu o taką włókninę co sprzedaje się ( przynajmniej tam gdzie ja kupuję tak jest) z takich wielkich zwojów na metry i jest faktycznie taniutka :P . Wygląda to troche jak gąbka :-) Więc ja radzę szukać czegoś takiego 8)
Wiem, że MCOmega miał właśnie coś takiego na myśli. Ja też kiedyś myślałem, że to ma być fizelina ale sprzedawca w sklepie z pasmaterią itp. mnie oświecił i powiedział tak jak ja wyżej. :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

Aldred pisze:Mała poprawka do przedmówcy.
Nie stosuje się fizeliny!!! FIzeline stosuje się do podszywania ubrań, zawiera ona min. klej który na pewno dobrze na rybki nie wpłynie.

Chodzi tu o taką włókninę co sprzedaje się ( przynajmniej tam gdzie ja kupuję tak jest) z takich wielkich zwojów na metry i jest faktycznie taniutka :P . Wygląda to troche jak gąbka :-) Więc ja radzę szukać czegoś takiego 8)
Wiem, że MCOmega miał właśnie coś takiego na myśli. Ja też kiedyś myślałem, że to ma być fizelina ale sprzedawca w sklepie z pasmaterią itp. mnie oświecił i powiedział tak jak ja wyżej. :)

Pozdrawiam
Wlasnie chodzilo mi o cos takiego.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
ODPOWIEDZ