[112] uzupelniam obsade :)

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

[112] uzupelniam obsade :)

Post autor: rohan »

Akwa 112 L
Mam aktualnie :
1 x bojownik
2 x kosiarki
4 x razbory
4 x neonki
2 x kakadu
1 x otosek
1 x zbrojnik
1 x zalobniczka
2 x krewetki amano

oczywiscie wiem , ze wiekszosc tych rybek lubi byc w wiekszym towarzystwie :) I byly ale jakos z czasem sie wykruszyly .
Planuje wiec updat obsady :) Mysle zeby dokupic :
3 x otoski
2 x neonki
2 x ramirezy
zastanawiam sie nad kiryskami ale nie wiem ile ewentualnie ich kupic i jakie . Mam nadzieje ze nie beda sie gryzly z innym rybkami . Nie mam pomyslu co zrobic z tymi singlami czyli : zbrojnikiem , zalobniczka i w sumie nie wiem tez co zrobic z kosiarkami , ktore sa coraz wieksze a glonow to ja juz nie mam :) Kosiarki czasem robia sie agresywne i nie wiem czy nie przyczynily sie do kilku zejsc :)
Jak ktos ma jakies sugestie co zrobic z moja obsada i jak ja przebudowac lub uzupelnic to chetnie poczytam :)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Re: uzupelniam obsade :)

Post autor: Owl »

rohan pisze:Akwa 112 L
Mam aktualnie :
1 x bojownik
2 x kosiarki
4 x razbory
4 x neonki
2 x kakadu
1 x otosek
1 x zbrojnik
1 x zalobniczka
2 x krewetki amano
Jak dla kosiarki za małe akwarium, neonków minimum 7,otosków minimum 3, z załobniczki zrezygnuj z bojownika lepiej tez ale to juz lezy w Twojej kwesti.
Pozdrawiam
P.s ramirezów moze lepiej do kakadu nie dokupuj w 112l :wink:
Przemek
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Re: uzupelniam obsade :)

Post autor: rohan »

Owl pisze:
rohan pisze:Akwa 112 L
Mam aktualnie :
1 x bojownik
2 x kosiarki
4 x razbory
4 x neonki
2 x kakadu
1 x otosek
1 x zbrojnik
1 x zalobniczka
2 x krewetki amano
Jak dla kosiarki za małe akwarium, neonków minimum 7,otosków minimum 3, z załobniczki zrezygnuj z bojownika lepiej tez ale to juz lezy w Twojej kwesti.
Pozdrawiam
P.s ramirezów moze lepiej do kakadu nie dokupuj w 112l :wink:
No wiem ze dla kosiarek akwa troche male ale scignalem je do walki z glonami :) Neonkow mam zamiar dokupic , podobnie jak otoskow . Nie wiem co masz na mysli mowiac :zrezygnuj z zalobniczki :) Nie mam jej komu oddac a do kibla jej nie spuszcze bo mi jej szkoda .Mialem parke i to byly moje najstarsze ryby . Mialem je chyba od 5 lat .Niestety ostanio jednej sie odeszlo :D Co do bojownika to wiem ze to ie najlepszy pomysl ale strasznie go lubie wiec raczej zostanie :)
Interesuja mnie kiryski ale nie wiele wiem o nich bo nigdy ich nie trzymalem . Slyszalem jednak ze sa pozyteczne .
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Re: uzupelniam obsade :)

Post autor: Owl »

rohan pisze:No wiem ze dla kosiarek akwa troche male ale scignalem je do walki z glonami :) Neonkow mam zamiar dokupic , podobnie jak otoskow . Nie wiem co masz na mysli mowiac :zrezygnuj z zalobniczki :) Nie mam jej komu oddac a do kibla jej nie spuszcze bo mi jej szkoda .Mialem parke i to byly moje najstarsze ryby . Mialem je chyba od 5 lat .Niestety ostanio jednej sie odeszlo :D Co do bojownika to wiem ze to ie najlepszy pomysl ale strasznie go lubie wiec raczej zostanie :)
Interesuja mnie kiryski ale nie wiele wiem o nich bo nigdy ich nie trzymalem . Slyszalem jednak ze sa pozyteczne .
Załobniczki tez sa wybitnie stadne wiec trzymanie jednej czy dwóch zbytnio wskazane nie jest.Zawsze mozesz oddac ja do sklepu bo nie chce byc złym prorokiem ale sama tez długo nie pociagnie.
Bojownik moze stac sie agresywny jesli w akwarium bedzie duzo innych ryb wiec to tylko w trosce o Twoja przyszła obsade,oczywscie zrobisz jak zechcesz :wink:
Przemek
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

A ja dorzuce swoje trzy grosze co do pielegniczek :) Zrezygnuj z ramirezek, na rzecz haremiku kakadu, te pielegniczki najlepiej jest trzymac 1 samiec na 3 samice, a przy Twojej powierzchni dna bedzie to mozliwe, jesli porzadnie obsadzisz je roslinami i kazdej samicy zapewnisz jaskinie/grote/kokos :) W haremiku te pielegniczki beda na pewno spokojniesze niz parka :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Ok ! Przemysle wasze podpowiedzi :)
Ale co z kiryskami ?
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam,proponuje kiryski panda x4-bardzo fajne rybki.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

A tak na marginesie to co jest lepsze , czy tez skuteczniejsze jako obsada czyszczaca ? Zbojniki czy kiryski ?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Kiryski czyszcza dno z resztek pokarmowych i z glonów w sladowych ilosciach a zbroojniki....nalezy zaczac od tego jakie zbrojniki :?: :wink: Jesli chodzi o pospolite niebieskie to dopóki sa młode tepia glony poźniej w bardzo znikomych ilosciach.
A jak juz jestesmy przy rybkach dennych to pragne Ci tylko przypomniec ze i zbrojniki i kiryski wymagaja dokarmiania a wiekszosc zbrojników takze celulozy do poprawnego trawienia.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

zbojniki niebieskie .Wiem ze nalezy je dokarmiac . Poniewaz glonow nie mam a moj zbrojnik tez juz jest dosyc duzy i zaczyna robic burdel w akwa mysle ze lepszym rozwiazaniem beda kiryski :) Do profilaktyki anty glonowej lepsze sa otoski wiec juz chyba wiem co zrobie .
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Młode zbrojniki niebieskie tez doskonale tepia glony a takze zbieraja resztki pokarmu dopiero na starosc im odbija wiec tez sa przydatne(pozatem gust to gust ale podobaja mi sie bardziej niz kiryski).No ale jesli zdecydowałes sie juz na kiryski to tez polece pandy aczkolwiek nalezy pamietac ze sa to bardzo delikatne kiryski(chemia,azotany sa dla nich zabójcze).
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ