Rozmnażanie bojowników - pomoc

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qwerty
Posty: 77
Rejestracja: 29 cze 2006 13:19
Lokalizacja: Mysłowice

Rozmnażanie bojowników - pomoc

Post autor: Qwerty »

Zabieram się do rozmnożenia bojowników. Akwa 34L temp. 25*C. Parametrów nie sprawdzam. Obsada to:
3 Bojowniki wspaniałe tj. 1 samiec, 2 samiczki
2 kiryski spiżowe
1 krewetka amano
Bojownik zbudował gniazdo z piany i codziennie je powiększa. Ciągle gdy zauważa jedną z "bojowniczek" goni ją. Nire za bardzo wiem co dalej robić by się rozmnożyły. Proszę o pomoc i porady. Będę też relacjonował wam co się dzieje z bojkami.
Obsada mojego akwarium 34L:
- 3x bojownik wspaniały (1 samiec, 2 samice)
- 2x kirysek spiżowy
- 1x krewetka amano
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po pierwsze nie polecam trzymania innych ryb i krewetek przy rozmnażaniu bojowników.Po drugie, to że samiec zaczał budowac gniazdo nic nie znaczy,nawet sam samiec w akwarium potrafi wybudowac gniazdo.W tym akurat przypadku wszystko jest na dobrej drodze by odbyło sie tarło po którym radze natychmiast odłowic samice(a wczesniej kiryski i krewetke) bo inaczej moze to sie dla nich źle skończyc.A twardosc i pH powinienes zmierzyc bądź co bądź...
Przemek
Awatar użytkownika
pnpdk
Posty: 56
Rejestracja: 07 kwie 2006 20:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: pnpdk »

Witam

Zgadzam się z OWL co do obsady. Tylko bojowniki, a po tarle wyłowić od razu samice, inaczej będzie źle. Dodatkowo radzę podwyższyć temp. do 28*C to sprzyja tarłu. No i parametry wody - miękka i lekko kwaśna.

Pozdrawiam
112l - miesiąc pierwszy
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

samiec zawsze odgania samic na poczatku od gniazda a dopiero gdy je skonczy wabi ją do siebie tancem godowym
tak zdaje sie robia kazde samce ryb labiryntowych(wielkopletwy,gurami,pretniki itp)
jak samiec juz bedzie mial gotowe gniazdo to wowczas zacznie pod nie wabic samice i o ile samica bedzie juz miala dojzala ikre to ja w tym gniezdzie zlozy
pozdrawiam
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ