mam problem

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
rybka
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2005 14:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała

mam problem

Post autor: rybka »

cześć
mam akwarium 120L mam w nim mieczyki,glupiki,danio malabarskie,
razbory glonojady , kosiarki i skalary.Cos podgryza moim głupikom samcom ogon jeden już zdechł.Czy to prawda że razbory mogą podgryzać większe ogony innych ryb?
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

PO pierwsze ludzieeeeeeeeeeeeeeeeeeee to nie są razbory jakieś, nerwy mi puszczają, to są RAZBORY :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

A twoim rybką pewnie skalary podgryzają ogon bo gupiki to raczej nadają sie na pokarm dla skalarów a nie na towarzystwo :!: :!:
POZDR
Awatar użytkownika
ddawidek8
Posty: 22
Rejestracja: 05 maja 2005 13:23
Lokalizacja: Piła

Post autor: ddawidek8 »

rzeczywiscie THOMAS ma racje... twoim gupikom ogonki podgryzaja skalary... to rowniez forma zdobywania pokarmu np. brzanka sumatrzanska.... mozliwe ze rowniez danio malbarskie podgryzaja twoje gupiki... co do razbor... one raczej sa spokojnymi rybkami wiec je mozesz wykluczyc...
zreszta gupiki nawet samie sobie obgryzaja ogony gdy sa glodne lub z tych samych powodow co np. welony...
radze zmienic obsade zbiornika bo niedlugo mozesz sie obudzic i nie bedzie zadnego gupika...
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

A przyczyną może być jeszcze co innego, ogony mogą być popękane, gupikom poprostu pękają ogony i wyglądaja na takie postrzępione, jak poobgryzane, żeby nie pękały trzeba od czasu do czasu dodawać SOLI NIEJODOWANEJ :!: :!: :!: do wody :wink: :!:
Awatar użytkownika
Hołek
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2005 18:06
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Hołek »

Pytanko :D
Ile tej soli do 45l i jak często :?: :?:
Początkujący
45L - głupiki, mieczyki, glonojadki
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Zalezy do soli, gdu kupisz opakowanie w sklepie zoologicznym powinno byc napisane :!: :wink:
A pamiętam że ja miałem taka sól że na 100 L wody było coś około 2-3 łuyżek, niwiem dokładnie bo ja kupowałem gotowe "dawki" w woreczkach na 100 L, wiec takiej zwykłej soli na jak ta która miałem to na twoje 45 L akwa to jakoś tak jedna cała łyżka i troche jeszcze :wink: :!: :!:
POZDROWKA
Piotrek
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2005 15:55

ad. podgryzanie

Post autor: Piotrek »

Rasborki sa raczej pokojowo nastawionymi rybkami i nie powinny robic problemów. Mysle, że ogonki podbryzaja mieczyki lub też skalary. zależy tez czy masz przerybienie bo rybki wtedy moga stac sie agresywniejsze. doradzam obserwacje.
guzik116
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2005 16:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: guzik116 »

razbory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hhehehehheheheh,,.,,,,,...,dobra teraz do tematu.CZytałem wypowiedzi moich poprzedników i w większości mają racje.To skalary.Jeżeli jeszcze napisał(a)byś jakiej wielkości są te skalary to już mielibyśmy 100% pewność.POZDRO
GUZIK
ODPOWIEDZ