Demineralizowana woda - jaka firma ?

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Demineralizowana woda - jaka firma ?

Post autor: Saddamek »

Witam, poszukuje pewnego producenta takiej wody, z tego co wiem w tych samych urządzeniach itp produkuje się też jakieś chemikalia (np. płyny do spryskiwaczy - wnioskuje że taka nawet ze śladowymi ilościami chemii może być szkodliwa w akwarium) - macie pewną firmę której wodę używacie ?
Znalazłem w carrefurze taką z dużą "1" :D za 5 l 2,70 zł
oraz w hipernowej firmy Waba - 5 l 5,60 :? (na stacjach drożej :( )
pozdrówka
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Woda zdemineralizowana to woda przepuszczona przez filtr z zywicami jonowymiennymi... (Kati i Ani) Taki wlasnie filtr posiadam. Jest (Wydaje mi sie) bardziej wydajniejszy jak osmoza. Pozatym usowa calkowicie Ammoniak, Ammonium, Nitrit i Nitrat. Otrzymujesz Tww-0 TWO-0. Nie ma odpadow wody jak przy osmozie i trwa to wiele szybciej jak te pare :wink: litrow przy osmozie na dobe. Pozatym przy wyczerpaniu zabarwia sie wklad zywic powoli na jaskrawo czerwony. TZN: widac kiedy wklady sa wyczerpane. Wyczerpany filtr oddaje sie (Bynajmniej unas) tam gdzie go kupiles, wzamian dostajesz inny nowy. Twoj zostaje regenerowany. To jak z fantem za butelki :lol: :wink: . Koszta znikome/groszowe naprawde! A jesli chcesz mozesz sam regenerowac...
Pozdrawiam Marcin!
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Dokładnie jak napisał sum. Takie parametry posiada ta woda. Nic innego jak przepuszczona prze złoże jonowymenne. Trudno powiedzieć, czy takowa jest w sprzedaży. Mało kto sprzedaj (ja się nie spotkałem bynajmniej) ze sprzedażą takowj wody. Jedynie co to ośrodki co posiadają takowe złoża i uzywają do swoich celów, bo potrzebują takowej wody o takich a nie innych parametrach. U mnie w pracy cos takiego jest, ale nie na skelę przesysłową.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

U mnie próżno takiego filtra szukać.... a właśnie pytam się o firmę bo mnie różnice cen w tej wodzie zaciekawiły ...
pozdrawiam
ODPOWIEDZ