Straszny pomor w moim akwa :((

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

A ja troszke wprowadze teorii wywrotowej :) Poszedlbym w kierunku bardziej amerykanskiego biotopu, bo teraz juz bardzo niewiele brakuje; chodzi mi o to, zeby moze wydac gurami. Swoja droga przy akwa 200 l, przypuszczam ze wysokosc wynosi okolo 50 cm, a dla labiryntow nie jest to tez wymarzone miejsce do zycia, wiec same plusy, zeby sklonic sie w kierunku ' ameryki':)
Popieram Owl'a co do skalarow i duzych zbrojnikow. Popieram tez jesli chodzi o otoski, bo jesli chodzi o glony, to sa bardzo skuteczne.
Ale z kosiarkami sie nie zgodze :) Akwa 200l., przypuszczam okolo 100 cm dlugosci, to nienajgorszy domek dla 3 kosiarek. Ale gora trzech:) Poza tym, jesli sie chce, mozna rybki zawsze wydac gdy podrosna :)
Czy w akwa 200l mozna trzymac tylko kilka rybek...? Nie! Mozna ich trzymac bardzo duzo :) Tylko trzeba je dobrze dobrac :)
Niestety przy skalarach male rybki odpadaja, a na duze nie ma zbyt wiele miejsca... :? Wiec co moglbys dolozyc... Moze male stadko drobnoustkow czerwonych...? Lub para pielegnic skosnopregich...? Ale to juz kosztem 3-4 kiryskow... :) Niestety... Takie zycie...
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
ANATOM
Posty: 99
Rejestracja: 19 kwie 2006 18:08
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: ANATOM »

witam. jutro wyiciagam wegiel z akwa. rozumiem ze bedzie on ju zuzyty i mozna go wyrzucic?
Ponadto co mam dalej robic, zrobie takze przy okazji podmianke wody ok 40-45 litrow tak jak poprzednio.
napisze jutro jak wykonam te wszytskie czynnosci po dajsze instrukcje :D
Ps. ryby w dalszym ciagu w dobrej kobdycji, kiryski zeruja i sa ruchliwe jak kiedys, pleci takze rozbrykane.

ponadto dwie pary skalara zlozyly ikre, jedna na grzalce, druga para na filtrze.

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Wegiel mozesz wyrzucić.Kontrolnie jeszcze z 4 dni MFC do akwarium w normalnej dawce(10ml/100l).W razie czego pisz ale juz po strachu chyba :)
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
ANATOM
Posty: 99
Rejestracja: 19 kwie 2006 18:08
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: ANATOM »

witam.
ja juz zakupilem ten blekit bo wspominales o nim wczesniej. Mozna to zaaplikowac zamiast tego mfc?
pozdr.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie napisałas o tym,wiec tak: Nawet powinnas go zaaplikowac zamiast MFC,poniewaz zastosowałas antybiotyk.Co prawda MFC tez zawiera błękit ale w mniejszej ilosci.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
ANATOM
Posty: 99
Rejestracja: 19 kwie 2006 18:08
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: ANATOM »

witam.
cala operacja chyba sie udala. ryby w bardzo dobrej kondycji - WSZYSTKIE!
dzis chce zakupic nowy odmulacxz bo obecny sie polamal tzn pies go zrzucij z szfaki.
Teraz mam tylko dylemat bo z tamtym poprzednim sobie nie radzilismy a byl on taki:
http://www.allegro.pl/item122207942_tet ... akwar.html

teraz myslimy nad zakupem tego okazu:
http://www.allegro.pl/item122326684_sup ... alawi.html

dlatego ten, bo nie chce robic odmulania wraz z odlewaniem wody. podmianke robie oddzialnie. Dlatego ten odmulacz z siteczkiem bardzo mi pasuje zeby tylko robil odmulanie bez rownoczesnej podmianki.
co sadzicie?
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Dokładnie osobiście też polecam odmulacz, którym mozna działac w akwa niekoniecznie przy tym pdmieniając wode. Osobiście mozna jeszcze kupić nieco inne podłaczane pod brzeczyk na drugim koncu majace wlasnie worek do zbierania paprochów a czysta woda idzie powrotem do akwa. Ale widze, ze ten 2 egzemplarz moze byc niezły, wiec jak jest kasa warto zainwestowac w dobry sprzet. Polecam te opcje.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ