[80l] czy mogę mieć w nim 2 skalary????

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

[80l] czy mogę mieć w nim 2 skalary????

Post autor: zuska »

Jedną parę skararów i kiryski lub dwa zbrojniki! Strasznie mi sie pobaja skalary są takie piekne! A ja niestety na wieksze akwa nie mam miejsca i tak kupiłam dość duże jak na swoje możliwośći
Wymiary akwa 60x33x40
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Niestety Zuska, to jest zbyt mały zbiornik na skalary. Prawidłowo powinien mieć przynajmniej 50 cm wysokości i pojemność ponad 150l.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Dokładnie chocby Ci sie podobały i sniły po nocy, nie da rady, nie to akwa nie te rybki, Niestety.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zuska »

A powiedzcie jakie okazałe rybki mona trzymać w tymakwarium, nawet jeśli by było ich tylko dwie trzy to aby było na co popatrzeć! Bo żyworódki mi już trochę się znudziły oczywiście na razie nie ma mowy o ich oddawaniu czy sprzedawaniu bo to żywe istoty a nie przedmiot przetargowy ale może za 2 lata!
A tak wogole wyjaśniam dlaczego się pytam bo sąsiad od którego kupiłam to akwa miał wlaśnie 3 skalary w tym akwa i urosły pięknie i duże teraz sobie zmienij na 250l ale to tylko dlatego, że mebel na którym akwa stało sprzedał bo przemeblowywał mieszkanie! Te 3 skalary mieszkały w tym akwa 4 lata i ani jeden nie zachorował i dotej pory czyły się świetnie i teraz w nowym akwa to prawda jeszcze lepiej!
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Okazałe mam nadzieję, że masz na myśli okazałos ich piękna a nie rozmiary. To wszystko kwestia gustu komu jakie sie podobaja rybki. Mnie na przykłąd w takim akwa bardzo podobały by się neony innesa. Można je miec sporo jak na takie akwa, pływają wspaniała ławicą i jeśli sa dobrze wybarwione robia piekny efekt w akwa. Jak mówie jednak...to Twoje akwarium i sama poniekąd musisz wiedziec w czym upatrujesz swoja akwarystyczna przygodę :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A co masz na myśli pisząc: "okazałe ryby"?

Zuska, są ludzie, którzy trzymają np. pielęgnice pawiookie w 50l i tłumacząc, że to są takie reprezentacyjne i spokojne ryby...
W akwarystyce nie chodzi o prezentację ryb w małym zbiorniku ale o stworzenie swoim podopiecznym jak najbardziej dla nich optymalnych warunków!
W Twoim akwarium powinnaś zapewnić swoim rybom komfort uwięzienia, pamiętając o ich wymaganiach.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

zuska ja proponuje zebys skopiowala obsade od "para" tetry cesarskie to sliczne rybki[/b]
akwa 540L
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zuska »

Mam już rozwiązanie kupuje dwa małe skalary jak podrosną oddaje je znajomej która ma 300l akwa i będe w spoko! Wilk syty i owca cała :wink:
Tylko jeszcze jedno pytanie komu na forum udało się wychodować skalara wielkości 25cm i długości 15cm (wielkość książkowa)?
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Napewno tym co mają duże akwaria ...
ODPOWIEDZ