czy ktos ma taki zestaw CO2 i czy on jest dobry

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
misia2
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006 16:01

czy ktos ma taki zestaw CO2 i czy on jest dobry

Post autor: misia2 »

czy ktos ma taki zestaw CO2 i czy on jest dobry bo niewiem czy go kupić prosze o odpowiedz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Generalnie zestaw OK, ale drogi i eksploatacja droga, bo co jakis czas musisz kupowac cos co bedzie wtwarzało CO2. naprawde proponuje poczytaj na forum o CO2 (ocpja szukaj) i zobaczysz dobre, proste i tanie a co najwazniejsze skuteczne sposoby nawozenia CO2, ktore samemu przygotujesz.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
misia2
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006 16:01

Post autor: misia2 »

zrobiłam własna bimbrownie ale słabo puszcz baelki i niewiem jak to dozowac wiec wole kupic bo niema z tym tyle problemów

chce sie jeszcze zapytac czy podczas podawania CO2 moze codzic brzeczek czyli nzpowietrzanie czy raczej nie
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Troche mija sie z celem napowietrzanie w czasie podawania CO2, gdyz ucieka Ci CO2 z akwa, ale ostroznie z iloscia CO2, aby nie przydusic tym rybek, gdyby zabrakło w akwa tlenu.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

misia2 pisze:zrobiłam własna bimbrownie ale słabo puszcz baelki i niewiem jak to dozowac wiec wole kupic bo niema z tym tyle problemów

chce sie jeszcze zapytac czy podczas podawania CO2 moze codzic brzeczek czyli nzpowietrzanie czy raczej nie
A jak zrobilaś zacier do bimbrowni?Wg jakiej ilości?Jezeli wg 1410 to powinno być ok,ale moze drozdze były stare.Albo masz nieszczelna bimbrownie.Ja dzis zrobiłem nowy zacier i bimbrownia puszcza tyle bombelków ze z dyfuzora leci mgielka. :) i nawet wydaje mi sie ze mam za duże stężenie CO2
bo rybki "siedzą" w jednym kącie i są ospałe,więc profilaktycznie zalaczyłem brzęczek a kaskade odkręciłem na maksa.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
ODPOWIEDZ