Bocja wspaniała

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ

Czy rozmnozyly ci sie kiedys bocje wspaniale??

tak
0
Brak głosów
nie
18
100%
tak, ale wszystkie poumieraly
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Grievous
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2006 14:11
Lokalizacja: Gdańsk

Bocja wspaniała

Post autor: Grievous »

Jak rozmnozyc bocje wspaniala i jak odroznic samca od samiczki?? Prosze was o odpowiedz jak wiecie...
figa19
Posty: 47
Rejestracja: 16 cze 2006 18:57
Lokalizacja: okolice Bielska - Białej

Post autor: figa19 »

w tej Ankiecie o Bocjach powinna być odpowiedź: nie hoduje tych ryb:)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
No to postaram sie o rozwjanie tej Ankiety!!!...
Wiec rozmnozenie tej ryby jest dla OTTO normalnego uzytkownika nie mozliwe! Istnieja w Azji farmy hodowlane... i naturalnie wymuszenie hormonalne! Jednak nie jest mi znany...udany "miot" z hodowli domowej!
W naturze podchodza one do tarla na poczatku pory deszczowej w potokach o bardzo mocnym nurcie! Wiec metoda KIRSCHBAUM moze je stymulowac..jednak jezeli bylo by to takie proste to nasze rybki nie byly by z odlowu lub napanczerowane hormonami!
Pozdrawiam Marcin!
Wiec Ankieta powinna wagladac tak.... 100% nie nie udalo mi sie!
Pozdrawiam Marcin!
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Moim zdaniem ten cytat
Bocja jest rybą stosunkowo drogą i z tego powodu dość powszechnie stosowaną przez hodowców praktyką jest ubezpłodnienie młodych ryb za pomocą akwarystycznych środków leczniczych podawanych w dawkach znacznie przekraczających zalecenia producenta.
Jest wiecej jak przesadzony! Poprostu rozmnazanie jakichkolwiek Bocji w Akwa jest prawie nioe mozliwe! I ja osobiscie nieznam takich przypadkow. A nie mysle ze jest to stosowane u kazdego gatunku?!?!
Pozatym Wikipedia publikuje zeczy ktora nawet Ty i ja do nich napisze. Wiec kazdy mogl by wpisac co chce. Spotkalem sie juz z takimi bzdurami, ze glowa boji! Wiec Wikipedia nie jest warta zachodu! Beee!
Pozdrawiam Marcin!
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

sum a przeczytałeś zdanie wcześniejsze?
Bocja wspaniała uchodzi za rybę nierozmnażalną w warunkach akwariowych (wędruje w celu odbycia tarła) jednak jej rozmnażanie jest możliwe przy zastosowaniu hormonów.
Czołem :)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Naturalnie :wink: Nic innego co ja juz nie napisalem...One wedruja w gore rzek i tam odbywa sie tarlo (w Potokach).
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

To w takim razie nie rozumiem Twojego wczęśniejszego posta :?
Piszesz:
Jest wiecej jak przesadzony! Poprostu rozmnazanie jakichkolwiek Bocji w Akwa jest prawie nioe mozliwe!
Ani ten cytat który napisałeś nie mówi o tym, a po drugie to co ja zacytowałem z Twojej wypowiedzi jest napisane na wikipedii. Więc nie rozumiem czemu piszesz, że wikipedia nie ejst warta zachodu.
Czołem :)
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Wikipedia nie jest źródłem miarodajnym , bo niestety każdy ma prawo tam dopisać swoje definicje :( Bocje nie rozmanażają sie w w warunkach akwariowych. Oczywiście można jej stwarzać warunki podobne do naturalnych czyli temp. 24-26 st. miękka woda dobrze natleniona. Pominę już temat odzielnego trzymania tych rybek w dużych akwa (grupy po min. 5 osobników).

Sama mam bocje - nagroda dla tego kto je w akwa rozmnoży :)
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Wlasnie jak Karola napisala! Kazdy moze swoje dopisac i potem wychodza wielkie bzdury!
To , ze rozmnazanie bocji w akwa jest prawie nie mozliwe. Jest napisane w Wikipedii i napisalem tez ja...Jednak przesada jest...
Bocja jest rybą stosunkowo drogą i z tego powodu dość powszechnie stosowaną przez hodowców praktyką jest ubezpłodnienie młodych ryb za pomocą akwarystycznych środków leczniczych podawanych w dawkach znacznie przekraczających zalecenia producenta.
Dlaczego? Bo wikipedia sama sobie zaprzecza! Pisza, ze rozmnazanie nie jest mozliwe...a zdanie pozniej, ze hodowcy stosuja jakies leki aby rybki byly nie plodne... :roll: :? Jacy hodowcy??? Tych rybek nie udalo sie jeszcze rozmnozyc w niewoli!?!? Pozatym sa one rozmnazane w Azji komercyjnie. Jednak w wielkich farmach hodowlanych przy pomocy hormonow!
Aby je w Akwa rozmnozyc trzeba by....Wielki parotysieczny akwen.Wielkie stado dojrzalych Bocji. Wielki nurt wody (jak w rwacym potoku). Chlodna wode!"Stan wody musial by wzrastac i spadac wraz z spadkiem i wzrostem cisnienia Atmosferycznego i to wszystko (a moze jeszcze wiele wiecej???) w odpowiednim czasie...porze roku... i po symulowanej wendrowce ryb!
Wiec, mozliwe by to bylo :lol: :lol: :lol: Tylko by chyba koszta jednego udanego tarla przekroczyly koszta nowego samochodu... :wink:
Dlatego...Hormony i rybki z odlowu :(
Czesc Marcin!
ODPOWIEDZ