Z czego zrobić kryjówkę....?

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ponury
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2006 18:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ponury »

macwiernik pisze: Kirysnik prawie utknal;) I tak mysle, jak sie tam zbrojniki mieszcza
bo ja swojego kiryśnika pasłem na drożdżach z Czarnobyla i dlatego jest taki duży, normalne ryby się tam mieszczą, a tak serio to są różne kokosy male i duże, weź takiedo większego i nie ma problemu, sam zawsze największe wybierałem
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

zawsze można pod kokosem zrobić mały dołek :wink: i wtedy już sie każda rybka zmieści 8)
Nikadog
Posty: 30
Rejestracja: 02 cze 2006 17:30

Post autor: Nikadog »

Ja miąłam zwykłą niepotrzebną ryrę z cegły. tata mi wyciął diurrki(otwotki) i jest super! Akwarium ładnie wygląda. teraz to ja wyłozyłam, ale może kiedyś? Nie wiem. Takie ,,odpadki" możesz do tego celu wykorzystać.

PA! ;)
Ryby kryją w sobie tajemnice, której nikt nie odgadnie...
,,Pies głęboko nam ufa i dlatego tak łatwo można go zranić"
Charlotte Gray
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Wlasnie poluje na rynne :D
Tylko, ze jest z tym ciezko ;)
marcin - ciekawe jakbys tam humpbacka upchl... :roll:
:wink:
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
vizardraf
Posty: 22
Rejestracja: 07 kwie 2006 14:30
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: vizardraf »

jeśli chodzi o rury w tworzyw sztucznych to możesz być pewien że nic złego się niech do wody nie dostanie, rozkład tworzywa trwa setki lat...pozostaje tylko ładnie je "okleić" żwirkiem bo napweno widok tworzywa to nic pięknego.
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

macwiernik pisze: marcin - ciekawe jakbys tam humpbacka upchl... :roll:
:wink:
humpback nie ryba :lol: biolchem sie kłania 8)
kleopatra2015
Posty: 26
Rejestracja: 08 sty 2005 19:18

Post autor: kleopatra2015 »

A co myslicie o malej butelce wkopanej w zwir? czy plastkiowa/szklana butelka wplynie negatywnie na wode i te wszystkie parametry??
Przydalaby mi sie taka podzwirowa kryjowka dla cierniooczkow :)
Kokosa mam, przedziabany na pol, co jakis czas wymieniam kokosa - ryby uwielbiaja te wlosy z niego :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kleopatra, pamiętaj tylko o tym, żeby taką wkopaną kryjówkę można było jakoś czyścić. Zalegająca woda w takich miejscach potrafi się psuć (jak w pustych muszlach po ślimakach) oraz mogą się tam znaleźć nieczystości.
Z doświadczenia wiem, że można wkopać małą plastykową butelkę z ucięta szyjką i jest ok pod warunkiem zrobienia niewielkiego otworu przepustowego z drugiej strony (od denka) wystającego ponad żwir. Taką kryjówkę można posmarowac silikonem (bezbarwnym) i obtoczyć w żwirku - jak wyschnie wygląda super a po wkopaniu do połowy maskuje się przy dnie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
adamser
Posty: 33
Rejestracja: 17 cze 2006 8:46
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: adamser »

Butelki nie są złe jeżeli je oblepisz żwirem albo czymś innym naturalnym (kawałkami drewna i korzeni oraz kamieniami), tak żeby nie było widać co to jest w rzeczywistości. Same w sobie nie reagują z wodą, jedynie klej którym mogą być posmarowane(do przyklejania etykietek). Jak go w pełni usuniesz będą bezpieczne..I nie zapomnij o zrobieniu niewielkich dziurek dla przepływającej wody i ewentualnie ryb. Dodatkowo odmulaj jej wnętrze, inaczej nagromadzą się odpady, a sama wiesz czym to grozi..Cierniooczki z pewnościa pokochają nową kryjówkę, szczególnie jak tylko one będą mogły się doń dostać ..
Pozdrawiam!!
:)
112l - 5xZbrojnik niebieski,6xKirys spiżowy,2xPielęgnica zebra,Egeria densa,Blyxa japonica
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

w jednym kokosie jest rodzinka kirysków a w drugim brzanek różowych :lol:
Awatar użytkownika
Grievous
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2006 14:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Grievous »

najlepiej wez kokosa tak jak mowia powyzej albo ja jeszcze widzialem u mojej pani od przyrody jak filizanki za kryjowke miala. Najlepsza kryjowka to gaszcz z roslin albo mechu jawajskiego itp
ODPOWIEDZ