otoski

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
al
Początkujący pomocnik
Posty: 114
Rejestracja: 11 maja 2006 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post autor: al »

Znaczy się, że mają dobrą przemianę materii. :lol: Ale dobry filtr powinien sobie z tym poradzić. Lepsze to :( niż glony.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Otoski sa bardziej podatne na stres jak wiele innych rybek! Przy zarybianiu akwa powinno się być bardzo ostroznym. Otoski reaguja bardzo na zmiany w chemii wody oraz na stres.
Osobiscie uwazam, ze zmiana otoczenia jest wiele grozniejsza od zmian parametrow wody. Otoski sa przystosowane do naglych zmian parametrow dosc dobrze...W naturze zmianom tym ulegaja one dosc często. Od pH – 4,2 do 7,5 w kilka godzin podczas pory deszczowej lub innych zjawisk naturalnych. I tu nie mysle o wielkich rzekach... tylko o malych doplywach w których zmiany te sa wiele drastyczniejsze! One nie sa na darmo przystosowane do oddychania powietrzem atmosferycznym! Co z tego wynika, ze potrafia tez przezyc w malych, bardzo cieplych akwenach wodnych, które w porze deszczowej bardzo szybko wypelniaja się chlodna i o innym pH woda! Pozatym Otoski sa bardzo socjalnie z orjetowane... Co oznacza, ze przy 10 osobnikach malo lub zadnych sniec się nie zauwaza.
Przyczyny sniecia Otoskow podczas zaaklimatyzowania!:
-Stres wywolany przez zmiane otoczenia
( Z miejsca odlowu do stacji odlowu...od stacji odlowu do Manaus... Z Manaus do Europy...Z portu do Handlarza ((hurtownie)) który zaopatruje rozprowadzajacych handlarzy...z hurtowni do sklepu...ze sklepu do woreczka...z woreczka do Akwa...((które często jest w katastrofalnym stanie i często nie dojrzale!)))
-Zla kondycja rybek kupionych u handlarza
-Skaleczenia i zapalenia Odontoden, wywolane przez wylapywanie rybek keszerkiem.
Dlatego proponuje pytac się w zoologu jak dlugo rybki sa już u niego...Kupowac dopiero gdy rybki już 2 tygodnie w sklepie przezyly!
Kupowac tylko rybki które aktywnie w akwa plywaja i ne wygladaja na ospale!
Otoski zyja grupowo...wiec kupowac 10 min 6st!
Na koniec chciałbym powiedziec, ze Otoski nie sa rybkami dla poczatkujacego. I potrzebuja wiele doswiadczenia, ostroznosci i wyczucia wzrokowego jak i w „palcach“!
To by było na tyle...
Pozdrawiam Marcin!
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

:( no to ładny kwiatek. Mam nadzieję, że przeżyją mimo mojego niedoświadczenia. Polubiłam je. Hm, a gdyby nie... będe beczeć, to po pierwsze, a po drugie- czy ślimole też jedzą glony? oczywiście mam na myśli gatunek nie żrący przy okazji roślinek i nie mnożący się jak króliki :evil: Jest wogóle taki ślimor :?:
wróciłam :)
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Jest. Ampularia.
Możesz o niej przeczytać tu:
http://www.applesnail.net/content/multi ... polish.htm
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Pomyślę. Ciekawe stworzonko. Dlaczego ja zawsze myslałam, że ślimaki sa nieciekawe? :roll:
wróciłam :)
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Ampularie są bardzo fajnymi stworzonkami. Tylko jeżeli będziesz trzymać więcej niż jedną sztukę to radzę zerkać od czasu do czasu pod pokrywę. Najlepiej co podmianę wody. :lol: Bo ja już mam kolejne ich pokolenie. :wink:
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

No ale skoro mam te pare rybek to slimaczka jeszcze mogę wepchnąć?
no i co z wodą, ampularie wolą twardszą. Czy może trzeba dodawać coś do wody, żeby się dobrze czuły? Oglądałam je dziś w sklepie zoo. Fajne :D
wróciłam :)
ODPOWIEDZ