ospa pomocy ,,nowicjusz''

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

U mnie też tak jest na grzałce że jak ustawie na termostacie 23 stopnie to mam 25 więc musisz uważać z tym.
Czołem :)
betta splendens
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:24

Post autor: betta splendens »

Proszę o szybką odpowiedź! Czy moge karmic ryby normalnie?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

ryby powinieneś karmi zawsze normalnie (co to znaczy "normalnie"?) a więc i teraz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
betta splendens
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:24

Post autor: betta splendens »

dwa mocniejsze skalary miały też sklejone płetwy grzbietowe, o dziwo słabszy nie, ale teraz spowrotem je rozkładają.
Raz mają złożoną, raz rozłożoną, ale ogólnie zoraz częściej to drugie.
Co ile dni mam dawać dawkję ichtiosanu? W zbiorniku ogólnym mam bocję- rybę, która jest wrażliwa na ospę, więc kiedy będę mógł wpuścic ryby do ogólnego?
Ryby niechetnie początkowo pobierały pokarm płatkowany., a teraz po otwarciu pokrywy wszystkie w rządku ustawione są pod powierzchnią. Co ciekawe, kiedy podaję płatki zawsze coś tam zostanie, a jak podaje tetra fresh delica, towszystko zostaje natychmiast zjedzone.
I jeszcze jedno pytanie- czemu moje skalary od czasu do czasu robią takie ryjki z pyszczków- zwłaszcza jak poszukują pokarmu na dnie lub jak gryzą drugiego skalara?
Pterophyllum altum to raczej nie są, bo maja marmurkowe ubarwienie, a krzyżówka chyba raczej nie jest możliwa.

------------------------------------------------------------

Normalnie znaczy :
Raczej codziennie ichtio-vit
Co drugi dzień Supervit
codziennie trochę tropical betta
A czasami jakiś przysmak np wspomniana fresh delica.
W akwarium ogólnym, gdzie są bocje kiryski i zbrojniki oczywiście karmię inaczej.

Proszę o odpowiedzi!
Akwarystyką zajmuję się od paru lat, ale z chorobami zawsze miałem problemy.
betta splendens
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:24

Post autor: betta splendens »

dwóm skalarom coś przeżroczystosrebrnego wisi z boku. Czy to możliwe, że to łuska? Czy może pasożyt?
Z boku niewidoczne, z przodu widac.
proszę o szybką odpowiedź!!!
Większymi się nie dało ??? :?
betta splendens
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:24

Post autor: betta splendens »

Proszę o szybka odpowiedź! Mam dość tej choroby! ryby nie są ani zdrowe, ani chore! Nie wiem, czy moge jej juz wpuścic do głównergo zbiornika.!
ODPOWIEDZ