Jak czyścić akwarium?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
DAMIAN B
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2005 14:52

Jak czyścić akwarium?

Post autor: DAMIAN B »

Witam wszystkich :!:
Na poczatku chcialbym sie przedstawic, nazywam sie Damian i jestem poczatkujacym akwarysta. Mam malutkie akwarium (6 litrow) i wiecznie glodna welonke! Moje pytanie dotyczy bliskiej przyszlosci, poniewaz chce kupic akwarium okolo 50 litrowe i moje pytanie jest takie: jak wy je czyscicie? Rozumiem,ze glonami zajmuja sie rybki, magnetycznym czyscikiem czyscicie szyby,ale co robicie z nieczystosciami? Widzialem kiedys "dzwon" do usuwania ich, i Wy tez go uzywacie?
Z gory dziekuje za odpowiedz :!: :)
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Cześć Damian. Fajnie, że interesujesz się rybkami.

Tak na początek chciałem ci powiedzieć, że na welonkę to akwarium, co masz jest bardzo, bardzo za małe i powinieneś jej kupić większy zbiornik.
Rybka się męczy i nie wychodzi jej to na zdrowie.

Co do usuwania nieczystości z akwarium to w sklepie akwarystycznym można kupić takie zestawy do odmulania dna, najtańszy ok. 8 pln
Obrazek
Obrazek
DAMIAN B
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2005 14:52

Post autor: DAMIAN B »

Tak wiem,ze sie meczy, dlatego chce jak najszybciej kupic wieksze! Dzieki za szybka odpowiedz! :) Cos czuje,ze to dopiero poczatek moich pytan... :wink: Akwarystyka, to fajna sprawa, choc boje sie,ze moze mnie przerosnac w pewnym momencie!
edit
Na moim akwarium osadza sie kamien. Moje pytanie zwiazane jest z tym, jak go usunac? Skrobac, szorowac? Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi!
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Kamien powiadasz?A jakie parametry wody masz w akwarium?Chodzi mi o pH i twardośc?No i jak czesto podmieniasz wode w tym swoim 6l słoiczku :?: :lol:
Przemek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Stary kup sobie normalne akwarium. A co do kamienia to usuwa się go chyba octem, ale przemyj po nim akwa wodą.
ODPOWIEDZ