gupiki

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

gupiki

Post autor: pszczółka »

Tak się zastanawiam, tylko nie krzyczcie, jestem grzeczna i Was posłucham :wink: czy kilka (np3) samców gupika mogłoby dołączyć do mojego bojownika czy nie sa to odpowiedni towarzysze? może lepiej "dorzucić" 1 ampularię?
wróciłam :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jakie duże masz akwarium?
Bojownikowi dałbym lepiej 2-3 samiczki.
Pamietaj by akwarium było dobrze zarosniete by samiczki mogły sie w razie czego pochować
Pozdrawiam
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Nie chcę samic bojownika, nie zalezy mi na wojence :wink: pytam czy nie bedą sie wzajemnie obgryzać- bojownik gupików lub odwrotnie, 25l, ale już porządnie zarośnięte :) waham się co do ampularii, bo potrzebuje twardszej wody i zasadowej o ile znam się na chemii, a znam się kiepsko, jesli nie wcale :oops: a gupiczki bardzo lubię :D tylko dzieci nie chce, bo nie mam miejsca, a wiadomo jak to z gupikami bywa, dziś 3, jutro 30 :shock: i jak?
wróciłam :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Samiec z samiczkami sie nie pobije, a poza tym jak jest ich więcej to jego ewentualna agresja rozłoży sie na wszystkie i bedzie dobrze
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Ale z Ciebie uparciuch :wink: nie chcę samiczek bojownika. Myślę albo ampularia, albo 3 gupiki i nie wiem na co się zdecydować i który układ będzie ok. Mam też 3 otoski :oops:
wróciłam :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

4 rybki w 25 litrach wody? To nic więcej nie dawaj bo bedzie za dużo rybek
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

ok. a ślimola? konkretnie 1 ampularię? 8)
wróciłam :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jeden ślimak chyba nie zaszkodzi
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Grievous
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2006 14:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Grievous »

gupikow ja bym tam nie wstawial. Mozesz tak jak Chemik mowi wstawic se samiczke bojownika i tego slimaka tez. I kup se wieksze akwarium nawet zeby 50l bylo to nieduzo 1zl/1l + koszt pokrywy nawet szklana moze byc. Oplaca ci sie wieksze akwarium , naprawde kup kup kup!!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Chemik nie pisał, żeby do 25l pchać kolejne ryby a wręcz przeciwnie! Pszczółka pisze rozsądnie, że nie chce samicy bojownika w tym zbiorniczku. A ampularia ma (z tego co mi wiadomo) bardzo szybką przemianę materii, więc filtr może nie dać sobie rady. Niestety, za małe akwarium...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

No, ślimaczek już jest :twisted: nic to, będe częściej odmulac, mam nadzieje, że sobie poradzę (a raczej poradzimy- ja i filtr, hehe, najwyżej zwiększe moc), a rybek żadnych więcej, zwłaszcza samiczek bojownika (tym bardziej nie w układzie 1samiec-1 samiczka Grievous :!: ). Na większe akwa narazie nie ma szans, poza tym sporo zainwestowałam w to, które mam, akwarystyka to kosztowne hobby. Ślimaczek bardzo mnie cieszy, szkoda, że niemal natychmiast po wpuszczeniu go do akwa musiałam pójść do pracy i nie mam szansy poobserwować jego pierwszych "kroków" w nowym domu, choć zaraz po wpuszczeniu wysunął się z muszelki i "popędził" w strone filtra wywołując wielkie zainteresowanie bojownika, który bardzo sobie ów filtr upodobał :wink: hej, serio, no migdali sie do niego :shock: acha, a moje pytania o towarzystwo dla bojowników to raczej w ramach zorientowania się pod kątem ewentualnego zakupu większego akwa, nie martwcie się, nie robię "zupy rybnej" jak to ktoś zgrabnie ujął na forum :wink: Dzięki za cierpliwość :D
wróciłam :)
ODPOWIEDZ