otoski a kosiarki

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

otoski a kosiarki

Post autor: jasku »

które rybki lepiej walcza z glonami otoski czy kosiarki czy lepiej jest kupic 6 otosków czy moze 4 kosiarki co by bylo skuteczniejsze??
ps. troche dziwne pytanie ale moze ktos mial oba gatunki i moze cos powiedziec....
akwa 540L
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

Kosiarki poki sa mlode to i toche glonow wcinaja. pozniej juz tylko czekaja na to co sie sypnie do akwarium. BYnajmniej u mnie tak bylo. Otoski zas caly czas smigaja po roslinach, szybach itd. IMO sa bardziej skuteczne od kosiarek.
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

a wiec moja obsade uzupelni 6 otosków
z tego co zauwazylem w internecie jest kilka odmian otosków moze ktos zna je wszystkie, no i czy wszystkie równie skutecznie wcinaja glony??
akwa 540L
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Witam.Całkowicie zgadzam się z tym co napisał le pianka.Również przerobiłem ten temat u siebie.Pozdrawiam :wink: [/u]
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Jasku ale jakie glony masz na myśli. Bo i otoski i kosiarki nie jedzą wszystkich glonów. A jak zasmakują się w pokarmie to musisz zrobić głodówkę by znów chciały jeść glony.
Na glony to jeszcze krewetki (ale to też nie na każde).

Tak ogólnie patrząc to glony "jadalne" przez ryby czy krewetki to są najczęściej glony delikatne i miękkie (nie wiem jak to ująć) czyli łatwo je usunąć. Piszę z doświadczenia, więc mimo posiadania otosków, kosiarek i krewetek (lub któryś z wymienionych) nie pozbędziesz się wszystkich glonów bo nie każde im "smakują" (lub są za "twarde").
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

narazie w akwa nie mam zbytniej plagi glonów moze troche krasnorostów ale jakos narazie sobie z nimi radze (częstsze podmiany, sciaganie ich z lisci lub calkowite usuwanie lisci zbyt mocno zaatakowanych) chodzi mi ogulnie profilaktycznie zeby jakies glonozercy byly
akwa 540L
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Na krasnorosty lepsze sa kosiarki a na zielone otoski
Zeby efektywnie zaczac walczyc z krasno procz podmian musisz zbic pH przynajmniej na 6,5 Odradzam srodki na bazie kwasu ortofosforowego bo oprocz czarnych bededziesz miec jeszcze zielone glony na glowie
CraNcH^MS
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2006 0:15
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS »

Najlepiej kup z sześć otosków i z dwie kosiarki. Każda z tych ryb ma trochę inne "menu" jeśli chodzi o glony. Co do dorosłych kosiarek to prawda, że żywią się pokarmem, ale gdy je przygłodzisz jeden dzień zabierają się ostro za glony. Sprawdzone, mam taki zestaw "glonożerców".
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

taka jak w opisie na dole 5 otosków i 4 kosiarki
a niech sobie jedza te glony :)
akwa 540L
ODPOWIEDZ