biala plamka na pletwie odbytowej u demasoni..

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
marius70
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2006 19:45

biala plamka na pletwie odbytowej u demasoni..

Post autor: marius70 »

rybki sa u mnie 3 tygodnie .. same mlode sztuki yelowki, demasoni i redy zbiornik 100/40/50 tlo strukturalne, podloze bialy zwir zbiornik stal zalany 4 tygodnie zostaly wpuszczone bakterie infiltracyjne . akwarium doswietlane 2 razy 20 W .. filtr fan 3 wewnetrzny . po tym czasie wpuscilem 14 rybek .. nie kontrolowalem zadnych parametrow wody poza temperaturą ... dzisiaj sprawdzilem pH okolo 8 wychodzi ..temp 28 ... ostatnio pojawila sie biala plamka na pletwie odbytowej u kilku sztuk .. co z tym robic ?? to plesniawka ?? .. POMOCY ..
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po pierwsze,wpusciłes ryby po tygodniu,a to jednak troche mało(mimo podania bakterii).Po drugie,zmierz poziom azotanów i azotynów bo one sa głowna przyczyna chorób w akwarium.Po trzecie opisz dokladnie to biała plamke,bo moze sie okazac ze jest to poprostu atrapa jajowa :wink:
Przemek
marius70
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2006 19:45

Post autor: marius70 »

moze wyrazilem sie malo precyzyjnie ryby wpusilem juz do zbiornika ktory stal zalany 4 tygodnie :)...testy na NO3 i NO2 zrobie jutro (nie mam go w domu:() a plamka wyglada jak odbarwienie chlorem ( dosc regularna , bardzo jasna) hmm ." atrapy jaj " ,, te rybki to "mlodziez" 3- 5 cm .. czyzby tak szybko . ???
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm które rybki dokładnie maja to na płetwie odbytowej?Przypuszczam ze redy.Czasami sie zdarza ze atrapy jajowe pojawiaja sie u 5cm pysków.Niepokoi mnie tylko kolor,bardzo jasny hmm atarpy zazwyczaj sa zołte-pomaranczowe... Jesli masz mozliwosc mogłbys zrobic im zdjecie to takze by pomogło.
Pozdrawiam
Przemek
marius70
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2006 19:45

Post autor: marius70 »

u redow masz racje to normalka maja zolte i pomaranczowe kropki .. ale te sa u demasoni i u takich calych jasnoniebieskich ( zapomnialem ich nazwy :wink: ) sa wlasnie prawie biale u nasady w tylnej czesci pletwy ..jak tylko uda zrobic mi sie jakies zdjecie na ktorym bedzie to widac zaraz je dolacze..
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Białe kropki na samym koncu płetw moga wskazywac na martiwce płetw ale poczekam z ostateczna diagnoza na zdjecie.Narazie zastosuj MFC do akwarium w normalnej dawce(nie zaszkodzi a pomóc moze).
Pozdrawiam
P.s Te całe niebieskie to nie maingano czasem?
Przemek
ODPOWIEDZ