JESTEM NOWY i CHCĘ DOBRZE ZACZĄĆ

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bacyk
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2006 13:15

JESTEM NOWY i CHCĘ DOBRZE ZACZĄĆ

Post autor: bacyk »

Bardzo przepraszam za swoj tytuł ale niewiedziałem jak to napisac
Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowy bo dzisiaj zarejestrowałem się na waszym forum. Otoz kiedys miałem przygode z rybciami ale to było bardzo dawno temu jakies 14 lat temu. Od czwartku jestem posiadaczem mojej nowej 112l która pomogl mi złożyć mój koles. Chcę na początku zacząć od samych roślin a nastepnie pomału wprowadzac rybcie. Mój sprzęt wygląda następująco:

Akwa: 112 l
Oświetlenie: 4 x18 W 2 Philipsy TLD 865 i 2 Aqurelle ( tak mi koles doradził )
Filtr TETRA EX 700 dzisiaj go otrzymałem
Butla CO2 z reduktorem
Grzałka

Otoz jutro z ranca mam zamiar zabrac się za to akwa posadzic zielsko ( troche tego mam – nie wymagające roślinki) i teraz sprawa nastepująca jak nawozic od kiedy i ile ? moje nawozy to
PGF, PGC, PGM, KH2PO4,KHNO3, i po niedzile dojdzie mi jeszcze Chelat Żelaza, Magnez, K2SO4,
Bardzo proszę was o pomoc koles mi mowil ze na tym forum zawsze dostane konkretne odp ( nie słodze :lol: ) on miedzy inny dzieki waszemu forum zakupil ten TETRA EX 700 i mi kazał go kupic odrazu
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Wdać że chcesz się za wszystko dobrze zabrać (odpowiedni filtr itd). Tylko założenie akwa to nie tak szybko. Poczytaj na forum o przebiegu dojrzewania akwarium. Nie wsadzaj tak szybko roślinek. No chyba że chcesz od początku mieć problemy w swoim akwarystycznym świecie. :)
bacyk
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2006 13:15

Post autor: bacyk »

tzn czemu nie wsadzac?? no niemam marunkow do tego eby je dluzej przechowywac. Chodzi mi o to czy np zaleje akwa woda wsadze roslinki jutro i czy np. w poniedzialek moge podac np KHNO3 0,5 ml i KH2PO4 tyle samo czy np podac PGF i inne
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Ja bym nie dawała zbyt szybko nawozów i tym samym roślin. Jeżeli nie masz wyjścia to daj roślinki ale z nawozami się wstrzymaj minimum tydzień (jak nie dłużej). Niech woda sama się ustabilizuje i niech zaczną same tworzyć się warunki (dojrzewanie akwa).
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Jak bedziesz trzymac sie obranej drogi to na forum bedziesz w celach towarzyskich a nie jak na ojom-ie :lol:
Kolezanka ma racje na poczatek nie lej zadnych nawozow bo jak zaczniesz z glonami to bedzie lipa
Roslinki dobrze zdezyfekuj zawsze mniejsze szanse na odwiedzanie dzialu o chorobach :lol:
Airgun H... :-P
ODPOWIEDZ