[112l] bałagan w obsadzie

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

[112l] bałagan w obsadzie

Post autor: andypl33 »

witam oto moja aktualna obsada
2xbojownik (para)
2xmieczyk(para)
3Xgupik (samic i 2 samice)
8xdanio pręgowany
1xmolinezja czarna (samica)
1xmolinezja żaglopłtwa biała (samiec)
4xkirysy
1xkosiarka
3xotoski
z tego składu danio chętnie bym sie pozbył i dodał molinezji .ile i jakie proporcje dac i czy to dobry pomysł?
a jeszcze jak z tą solą dla molinezji czy nie zaszkodzi reszcie ryb bo aktualnie soli nie daje i nic złego się nie dzieje akwarium ma 3 miesiące
filtr - turbo filter 650
grzałka 100w
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

po pierwsze jakie duże masz akwa
po drugie to są ryby żyworodne (po półroku-roku masz przepełnione akwa)
po trzecie dania się nie pozbywaj jak już to tych głupików molinezji i mieczyków
po czwarte i ostatnie poszukaj rybek które składają ikre (nie będzie wtedy akwa przepełnione)


OCZYWIŚCIE to moje własne zdanie nie musisz robić tak jak napisałem :D
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

z przerybieniem problemu nie będzie miłem juz 20 młodych i został 1 reszta została zjedzona a jak nie to w sklepie chętnie przyjma
wielkosc akwa 112l dzieki za rade ale danio juz poszły za 2 moli
a jeszcze pytanko samica bojownika goni za samcem on raczej unika jej jak może co to oznacza?
Robi
Posty: 27
Rejestracja: 16 cze 2006 11:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Robi »

W Twojej obsadzie trochę mi nie pasują bojowniki i kosiarka, którą proponowałbym wymienić na jeszcze ze dwa otoski. Nie wiem jakie dobrałeś molinezje, ale proponowałbym utworzyć z nich co najmniej po parze (tzn.para ostroustych, para żaglopłetwych-bo więcej może być już za dużo jak na to akwarium)
samica bojownika goni za samcem on raczej unika jej jak może co to oznacza?
masz zaborczą samicę i nieśmiałego samca :lol:
A tak na serio to przy takiej obsadzie samiec ma małe szanse na zbudowanie gniazda i zerowe na odchowanie młodych. Podejrzewam, że stąd też może być jego niewielka skłonność do tarła. Poza tym możliwe jest, że samica wykazuję większą agresję od samca - pomimo ogólenie panującej opinii o tych rybkach, trafiają się wśród nich bardzo spokojne egzemplarze. Kiedyś mojemu bojownikowi gupiki zabierały pokarm "z pyska", a on nie reagował. Obserwuj to sam znajdziesz przyczynę.
ODPOWIEDZ